Labai teisinga nuomonė, jog šiais laikais visko atrasta ir sukurta tiek, jog pagrindinė problema tampa ne galimybių stygius, o idėjų badas. Tad unikalios idėjos susilaukia vos ne daugiau visuomenės dėmesio, nei naujas išradimas. Kaip ir šiuo atveju - sukurta „unikali“ stovima darbo vieta kalorijų mažinimui, tėra gražiai apvilktas naujas jau kadais paplitusio sportinio bėgimo takelio pritaikymo būdas.
Tokį naują kalorijų deginimo metodą sugalvojo Mayo klinikos specialistai (JAV, Minesotos valstija). Prognozuojama, jog tokia darbo vieta leis numesti per metus apie 30 kg papildomo svorio.
Pasigilinus į jų „išradimą“ negali atsižavėti žmonių fantazija. Amerikiečiai daug nesukdami galvos tiesiog apjungė bėgimo takelį kartu su įprastine biuro darbo aplinka - stalu, kompiuteriu, pele, monitoriumi, popierių segtuvu ir panašiomis smulkmenomis.
Tokiu būdu, darbuotojas vietoj tradicinės sėdimos darbo vietos turės naują - stovimą vietą. Joje jis gali ne tik stovėti ir dirbti, bet ir pasirinkus atitinkamą režimą dirbti žingsniuodamas (apie darbo kokybę kol kas nutylima), ir netgi (o stebukle!) vietoj takelio pasistačius aukšta baro kėdę - sėdėti ir dirbti.
Sistema ne tik idėjinė. Ji jau eksperimentiškai ištestuota su 14 savanorių vyrų ir moterų, besiskundžiančių papildomu viršsvoriu ir visą gyvenimą dirbusių sėdimoje darbo vietoje.
Bandymų metu kiekvieną valandą savanoriai žingsniavo po 35 minutes, o eksperimento gale tyrėjai matavo sudegintų kalorijų kiekį esant sėdimai ir stovimai darbo vietai.
Išaiškejo, jog siūlomas „išradimas“ padeda sudeginti apie 195 kalorijas per valandą, tuo tarpu sėdint per tą patį laiką sudeginamos tik 72 kalorijos. Įdomu, kiek jų būtų sudeginta, ne žingsniuojant, o bėgant ristele...
Apibendrinimas nuteikia labai optimistiškai - jeigu darbuotojas sąžiningai kiekvieną darbo dieną takeliu žingsniuos bent po 2-3 valandas į dieną, per metus jis numes apie 20-30 kg svorio.
Klinika neapsiribojo, vien idėjos sugeneravimu - atsiradus norintiems, jie žada parduoti tokias sistemas po 2000$. Tiesa, tai ne serijinė gamyba, tad paklausant didėjant, kaina gali kilti. Arba atvirkščiai...
Tad mes, imdami pavyzdį iš amerikiečių, galime sugalvoti dar geriau - darbo vietas iškeliam į priemesčius ir pėstute žingsniuojantiems darbuotojams pažadame 20-30 kg svorio numetimą, rytmetinę mankštą, klimato taršos mažinimą ir aibes kitų gerų dalykų...