Naujosios Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ tikslas – užtikrinti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje. Programos biudžetas – 95,5 mlrd. eurų. Lietuvos mokslas ir verslas turi išskirtinę galimybę pasinaudoti programos teikiamomis galimybėmis ir tinkamai pasiruošti veiklų startui.
„Europos horizontas“ programa Europos Sąjungos valstybės narės ir institucijos siekia kovoti su klimato kaita, prisidėti prie Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų ir didinti ES konkurencingumą ir augimą. „Dalyvavimas šioje programoje – tai išskirtinė galimybė Lietuvai tapti vienos ambicingiausių iki šiol egzistavusių programų Europoje dalimi, šansas bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, spręsti visai Europai ir pasauliui aktualius iššūkius“,- teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja dr. Lina Kisielė.
„Europos horizontas“ stiprina mokslinių tyrimų ir inovacijų poveikį kuriant, remiant ir įgyvendinant ES politiką, kuria naujas darbo vietas, visapusiškai įtraukia ES talentų fondą, palaiko aukšto lygio žinių ir technologijų kūrimą ir geresnę jų sklaidą, skatina ekonomikos augimą, pramonės konkurencingumą ir optimizuoja investicijų poveikį sustiprintoje Europos mokslinių tyrimų erdvėje.
Planuojantiems teikti paraiškas „Europos horizonto“ programoje, Europos Komisija organizuoja informacines dienas – tai net 10 dienų truksiantis renginių ciklas būsimiems pareiškėjams ir kitiems ES moksliniais tyrimais ir inovacijomis suinteresuotiesiems asmenims, suteiksiantis galimybę gauti informacijos ir užduoti rūpimus klausimus apie programos „Europos horizontas“ naujoves, Darbo programas, finansavimo priemones, taisykles ir procesus. Informacinėse dienos skirtos 9 programos temoms – kiekvienos tematikos renginyje organizuojama išskirtinių diskusijų ir Darbo programų informacinių sesijų programa, skirta skirtingoms naujosios programos klasteriams ar jos dalims.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros specialistai yra 3 antrojo programos ramsčio „Pasauliniai uždaviniai ir pramonės konkurencingumas” sričių nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP), padedantys nepasiklysti „Europos horizonto“ programos labirintuose: Pilietinis visuomenės saugumas (Civil Security for Society), Skaitmeninimas, pramonė ir kosmosas (Digital, Industry & Space), Klimatas, energetika ir mobilumas (Climate, Energy & Mobility); MITA taip pat yra atsakinga už trečiąjį ramstį „Novatoriška Europa“.