Startuoliai, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) universitetų ir tyrimų institucijų tyrėjai ir mokslininkai bei studentai kviečiami dalyvauti „Galileo Masters“ ir „Copernicus Masters“ inovacijų konkursuose ir prisidėti prie svarbių Europos iššūkių sprendimų. Bendras prizinis fondas – beveik 1,7 mln. eurų.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
„Galileo Masters“ ir „Copernicus Masters“ yra tarptautiniai konkursai, kuriems savo idėjas siūlo ateities inovatoriai, o jas vertina tarptautiniai ekspertai, todėl tai puiki proga siūlyti savo sprendimus aktualiausioms Europos problemoms spręsti, keistis idėjomis su tarptautiniais partneriais ir tapti Europos kosmoso pramonės dalimi. Apdovanojimų ceremonija, dar vadinama Kosmoso Oskarais – neeilinė platforma susitikti palydovinės navigacijos ir žemės stebėjimo tarptautinės ekosistemos žaidėjams, užmegzti naujus kontaktus ir partnerystes ateities inovacijų projektams.
„Konkursai yra atviri visiems, o paraiškas galima teikti ir konkurso partnerių, tarp kurių yra ir Lietuva, prizams, ir specifiniams iššūkiams, kuriuos iškėlė Europos Komisija, Europos kosmoso agentūra, Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūra (GSA), Vokietijos aerokosmoso centras, įmonės „BayWa“, „Planet“, „UP42“ ir „Airbus“, – akcentuoja Lietuvos kosmoso biuro atstovė Eglė Elena Šataitė.
Abiejuose konkursuose griežtai apibrėžtų ir iš anksto nustatytų temų paraiškoms nėra, tad dalyvių pasiūlymai išlieka laisvi ir atviri, tokiu būdu skatinamas netradicinių sprendimų ir inovacijų kūrimas Europos lygiu. Yra numatyti tik specifiniai iššūkiai, kuriuos nustatė jų steigėjai.
Galileo Masters konkurse yra numatyti 7 iššūkiai: Space for our Planet, Space for Fun, Space for being Save & Healthy, Space Solutions Scale-Up Challenge, Next-Level Navigation: Autonomy, Hi-Accuracy, Cyber Security & Safety, Galileo Living Lab Prize, University Challenge. Bendras prizinis fondas šiuos iššūkius išsprendusioms komandoms – daugiau nei 785 tūkst. Eurų. Be to, šeši geriausi Galileo Masters konkurso nugalėtojai įgys teisę dalyvauti Galileo Inkubavimo programoje, kuria siekiama konkurso idėjas paversti komerciškai perspektyviais sprendimais. Kiekvienam nugalėtojui skiriamo prizo vertė yra iki 62 000 EUR.
Copernicus Masters yra numatyta 10 iššūkių: Digital Twin Earth Challenge, Space for Infrastructure and Building Monitoring, Commission Challenge – Space for Smart Mobility,, DLR Environment, Energy & Health Challenge, Digital Transport Challenge, Smart Farming Challenge, Planet "See Change, Change the World" Challenge, Portugal Space Atlantic Challenge, Satellite Image Augmentation with Generative Adversarial Networks, University Challenge. Kartu su piniginiais prizais, Copernicus Masters iššūkių ir prizų laimėtojai gaus prieigą prie lyderiaujančių Europos žemės stebėjimo įmonių ir institucijų, galės gauti įvairią paramą idėjos plėtotei – bendra paramos vertė viršija 835 000 eurų.
Konkurso absoliutus nugalėtojas gaus papildomą 10.000 EUR piniginį prizą.
Lietuvos konkursų nugalėtojams Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ekspertai suteiks inovacijų konsultavimo paslaugas, taip pat apmokės kelionės į Apdovanojimo ceremoniją išlaidas ir pakvies dalyvauti pre-akceleravimo programoje.
Konkursus organizuoja AZO Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen, remiant Europos Komisijai, o konkursus Lietuvoje organizuoja regioninis partneris – MITA. Paraiškos priimamos iki liepos 19 d. ir yra teikiamos užsiregistravus sistemoje: „Galileo Masters“ ir „Copernicus Masters“.