Vorai sukuria galingą įrankį duomenims rinkti ir perduoti – voratinklį. Vorų pasaulis yra erdvė, užpildyta vibracijomis, per kurias jie suvokia informaciją apie tai, kas vyksta aplink. Vorų regėjimas nėra labai geras, tačiau jų kūną dengia daugybė jautrių plaukelių.
Amerikos mokslininkams iš „Spider’s Canvas“ projekto pavyko iššifruoti jo paslaptis ir netgi savotiškai suskambėti.
Priešingai nei manoma, voratinklis nėra tik plokščias tinklas. Jis yra trimatis, turintis daugybę skirtingų atskirų elementų ir raizginių. Skirtingų tipų vorai, voratinklius kuria skirtingais raštais. Kiekviena gija sukuria savo rūšies vibraciją, kuri vorui leidžia atskirti grobio, kurį jis pagavo dėl vėjo smūgio, ar kito voro apsilankymo signalą. Garsas yra perduodamas per vibracijas, tačiau ne kiekviena vibracija sukuria garsą, juo labiau melodiją mūsų vaizduotėje.
Mokslininkai, kartu su muzikantu Thomasu Saraceno, vykdydami projektą „Spider’s Canvas“, sukūrė voratinklio struktūros analizės algoritmus, kurie leidžia įgarsinti atskirus jo elementus.
Tai nėra tikri garsai, juos sukuria kompiuteris, tačiau jie sutampa vienas su kitu ir leidžia įvertinti skirtumus, esančius tarp voratinklio raizginių.
Ateityje mokslininkai tikisi išnarplioti vorų „vibracinę kalbą“ ir, galbūt, net pabandyti su jais pasikalbėti.