Abiturientai pamažu pradeda ruoštis artėjančiai egzaminų sesijai. Kyla vis daugiau klausimų ir dėl stojimų į aukštąsias mokyklas: kokių egzaminų reikia, norint stoti į tam tikras specialybes, kaip apskaičiuoti savo konkursinį balą, kaip pateikti prašymus studijoms ir pan. Dabar, kai negali vykti gyvi susitikimai, sužinoti šią informaciją tampa itin sudėtinga. Kyla klausimas – kaip stojantiesiems priimti sprendimus dėl studijų? Kur rasti reikiamos pagalbos ir informacijos?
„Vilnius Tech“ nuotr.
Platforma stojantiesiems – kuo ji išskirtinė?
Vilniaus Gedimino technikos universitetas („Vilnius Tech“) siūlo alternatyvą ir atveria duris visiems, norintiems pažinti mokymosi įstaigą iš arčiau. Iki stojimų į aukštąsias mokyklas pabaigos veiks „Atviras „Vilnius Tech“ platforma, kurioje jau dabar gali registruotis visi, norintys dalyvauti įvairiose veiklose: individualiose konsultacijose, studijų programų pristatymuose, diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, konkursuose ir pan. Kiekvieno patogumui, veiklos, naujai sukurtoje platformoje, vyks kovo 30 d. – balandžio 9 d. popietėmis.
„Vilnius Tech“ Studijų prorektoriaus Romualdo Kliuko teigimu, universiteto rengiamos apklausos pirmakursiams rodo, jog apie mokymosi įstaigą jie dažniausiai sužino studijų mugėse, gyvai kalbėdamiesi su Stojančiųjų priėmimo centro specialistais ar studentais.
Šiais metais, kai rengti gyvų susitikimų negalima, buvo nuspręsta sukurti naują platformą, padėsiančią būsimiems studentams greičiau ir išsamiau sužinoti reikiamą informaciją.
„Esame inovatyvūs, stengiamės prisitaikyti prie šalyje esančios situacijos. Nuolatos kuriame, ieškome geriausių sprendimų. Dėl šios priežasties sukūrėme ir unikalią platformą, kurios analogų Lietuvoje, bent jau kol kas, nėra. Tai – naujas dalykas, skirtas pristatyti „Vilnius Tech“ studijoms, jų kryptims. Viskas vienoje vietoje: ir studijų programos, ir galimybė konsultuotis, ir stebėti pristatymus. Apsilankydami šioje platformoje stojantieji turės galimybę iš arčiau susipažinti ir su universiteto bendruomenės nariais“, – sako R. Kliukas.
Pasak „Vilnius Tech“ Studijų prorektoriaus, rengiamose studijų parodų mugėse dalyviams buvo siūloma labai daug renginių. Jie turėdavo atsirinkti, kuriame dalyvauti. Tačiau trūkdavo laiko ir jėgų sužinoti kuo daugiau. Juk žmogus dėmesį išlaiko maždaug 1–2 val.
Visą parą pasiekiama informacija, studijų programų ir veiklų suskirstymas pagal temas
Prie naujai sukurtos platformos bus galima prisijungti bet kuriuo paros metu ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Visos veiklos, vyksiančios daugiau nei savaitę, bus išsaugotos ir pasiekiamos iki pat stojimų į aukštąsias mokyklas pabaigos.
„Stengiamės prisitaikyti prie esamų aplinkybių, nepalikti stojančiųjų nuošalyje ir ieškome būdų, kaip padėti jiems apsispręsti pasirinkti studijų kryptį. Ši nauja platforma sukurta būtent jų patogumui. Unikali galimybė joje bus teikiama personalinei konsultacijai – ją galės gauti ne tik besiruošiantys studijuoti, bet ir jų tėvai. Manome, kad tai turės pridėtinės vertės, pagelbės, priimant galutinį sprendimą dėl studijų“, – teigia „Vilnius Tech“ Komunikacijos vadovė Ilma Cikanaitė.
Anot jos, stojančiųjų patogumui, veiklos platformoje bus suskirstytos pagal temas ir sritis. Kiekvienas besijungiantis galės pasirinkti dominančią temą ir dalyvauti moderatorių kuruojamose veiklose.
„Pagrindinės stojantiesiems pateikiamos temos – sumanus miestas; išmanioji elektronika; aviacija ir kosmosas; IT ir duomenų mokslas; robotika, mechanika, pramonė 4.0; biotechnologijos ir medicinos inžinerija; aplinka ir tvarumas; architektūra, dizainas; transportas ir logistika; kūryba ir komunikacija; finansai, ekonomika, verslas; statybos ir statybos technologijos ir magistrantūra.
„Pasirinkus vieną iš pateiktų temų bus lengviau dalyvauti dominančiose veiklose pagal sritis, įgūdžius ar fakultetus“, – teigia I. Cikanaitė.
Daugiau nei pusė šimto veiklų ir renginių moksleiviams
„Atviras „Vilnius Tech“ platformoje stojantiesiems bus pasiūlyta daugiau nei pusė šimto renginių, kurių metu bus galima pabendrauti su universiteto ekspertais, buvusiais ir esamais studentais, susipažinti su siūlomomis studijų programomis, sudalyvauti konkursuose.
Pirmąją „Atviras „Vilnius Tech“ dieną diskusiją apie ateities specialybių tendencijas ves vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ vadovė Laura Duksaitė-Iškauskienė. „Vilnius Tech“ prorektoriai kalbės apie universitetą, kuriame mokysimės ateityje.
Platformoje apsilankę dalyviai taip pat galės sužinoti, kas yra meikeriai, pokalbio metu iš arčiau su jais susipažinti, sužinoti, kokius projektus vykdo, kokiomis veiklomis užsiima.
„Visi apsilankę platformoje galės gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Žinoma, rasime laiko ir pramogoms. „„Vilnius Tech“ Esports“ bendruomenė organizuos nuotolinį atvirą „League of Legends 5vs5“ turnyrą, kurio metu komandos galės varžytis dėl 1000 eur prizinio fondo ir rėmėjų dovanų“, – pasakoja Komunikacijos vadovė.
Prie „Vilnius Tech“ bendruomenės narių generuojamų veiklų prisijungs ir diskusijas bei įvairias veiklas vykdys universiteto partneriai, gerai Lietuvoje žinomos įmonės.