Vienas pagrindinių kovos su dabar siaučiančiu koronavirusu būdų labai dažnai įvardijamas kuo ankstesnis ligos nustatymas ir po jo sekanti ligonio izoliacija. Šiuo metu pagrindine COVID–19 diagnostikos priemone laikomas molekulinis PGR tyrimas, kuriam panaudojami iš nosiaryklės paimti tepinėliai. Visgi panašu, kad šią ligą dar anksčiau padėti įtarti gali ir kur kas paprastesnis prietaisas, kurį daugelis mūsų segi ant riešo – „Apple Watch“ išmanusis laikrodis.
„Journal of Medical Internet“ neseniai buvo publikuotas tyrimas, pavadinimu „Warrior Watch Study“, kuriame dalyvavo keletas šimtų Niujorko Mount Sinai organizacijai priklausančių sveikatos apsaugos įstaigų darbuotojų. Visi jie turėjo dėvėti „Apple Watch“ ir jo surinktus duomenis sinchronizuoti su specialia „iPhone“ programėle, taip pat buvo prašoma kasdien užpildyti specialią apklausos formą apie savijautą, COVID–19 simptomus ir kitą su sveikata susijusią informaciją.
Šie duomenys buvo renkami nuo praėjusių metų balandžio iki rugsėjo, ypač didelį dėmesį skiriant išmaniojo laikrodžio išmatuotam širdies ritmo variabilumui (ŠRV) – vienam pagrindinių nervų sistemos pertempimo ženklų. Jis buvo vertinamas kartu tiriamiesiems pasireiškusiais įvairiais simptomais, tokiais kaip karščiavimas, skausmas, sausas kosulys, skonio ir kvapo praradimas.
Tyrėjai pastebėjo, kad tiriamųjų ŠRV pradėjo kisti dar gerokai prieš jiems susergant šiuo metu plintančia liga ir dėl to atliekant testą, kuriuo siekiama nustatyti SARS–CoV–2 virusą. Kitaip tariant, tyrimo rezultatai leidžia teigti, kad „Apple Watch“ gali padėti įtarti COVID–19 vidutiniškai savaite anksčiau, nei PGR testu patvirtinama ši liga. Tai naudinga tuo, kad ši informacija leistų sergančiuosius izoliuoti kur kas anksčiau ir taip dar veiksmingiau stabdyti infekcijos plitimą.
Visgi šiuo tyrimu nesiruošiama apsiriboti. „Apple“, bendradarbiaudama su „Seattle Flu Study“ tyrėjais ir Vašingtono Universiteto Medicinos fakultetu, tiria kaip keičiasi kraujo prisotinimas deguonimi ir pulsas (abu šiuos parametrus gali išmatuoti „Apple Watch“), sergant gripu ir COVID–19, ir ar tai taip pat galėtų padėti šiuos susirgimus nustatyti anksčiau, nei pajutęs simptomus į specialistus kreiptųsi pats žmogus.