Tūkstančiai genetikos tyrimų straipsnių slepia savyje tokias žinias, kurios nepasiekiamos net patiems tų straipsnių autoriams. Kadangi genų tyrimai yra labai sudėtingi ir pasaulyje yra atliekama tūkstančiai tyrimų šioje srityje, dėl straipsnių ir ataskaitų gausos ir užslėtų minčių jose daugelis žinių lieka nežinomos pasauliui. Tam, kad būtų atskleistos šios žinios, Amerikos nacionalinės Berklio laboratorijos mokslininkai sukūrė programą, imituojančią žmogaus mąstymą.
Programa GenoPharm skiriasi nuo paieškų sistemų, tik atrenkančių tekstus pagal raktinius žodžius, tuo, jog ieško asociatyvinių ryšių.
„GenoPharm atitinka principą, pagal kurį biologai analizuoja biomedicinos srities literatūrą ieškodami ryšių tarp genų,“ - teigia Kasian Franks iš Berklio laboratorijos, kuris sugalvojo šią sistemą kartu su savo kolegėmis Mina Bissell ir Koni Myers. K. Franks šiai programai pritaikė paieškos sistemą Geneva Development System, sukurtą taip pat Berklyje. Ši sistema ieško bet kurio žodžio ryšių su kitais žodžiais milijonuose dokumentų.
Vystydamas šį principą, K. Franks atsižvelgė į tai, jog žmogus ieško asociacijų. Asociacijų principas susijęs su žmogaus pažinimo procesu, prisiminimų saugojimu ir atkūrimu. Todėl sukurtoji programa GenoPharm pagal asociacijų principą analizuoja dešimčių tūkstančių genų aprašymus, saugomus biomedicinos mokslų duomenų bazėse. Kai tik randamas aosciacijų ryšys, supantis vieną geną, programa automatiškai atranda visas ligas ir jos gydymo būdus, susijusius su kiekvienu iš genų, esančių grandinėje.
Sistema vis dar yra vystoma. K. Franks teigia, kad artimiausiu metu kompiuteriai išmoks daryti tai, ką lengvai atlieka vaikai. Tačiau mokslininkų tikslas - kai galima sumažinti atotrūkį tarp žmogaus ir kompiuterio, bent jau šiuo atveju, tiriant genus.