Šanchajaus mokslininkai pristatė mėnuleigio prototipą. Jo kūrėjai tikisi, kad būtent jų įrenginys 2012 metais skris į Mėnulį prieš planuojamą Kinijos astronautų išsilaipinimą 2017 metais.
Pristatytas modelis gali judėti 100 metrų per valandą greičiu, sveria apie 200 kilogramų ir yra valdomas distanciniu būdu. Mėnuleigis daug kam primena panašų NASA gamybos įrenginį „Spirit“, kurį amerikiečiams pavyko nusiųsti į Marsą.
„Shanghai Aerospace System Engineering Institute“ mokslininkai teigia, kad jie siekė pagaminti tobulesnį aparatą už Rusijoje ar Amerikoje sukurtus analogus. Vietiniai inžinieriai praleido beveik keturis metus kurdami ši planetų tyrinėjimo įrenginį specialiose laboratorijose, kur aparato simuliavimui buvo stengiamasi sudaryti kuo realistiškesnes sąlygas. Keista, tačiau per visą šį laiką niekas mėnuleigiui nesugalvojo jo verto pavadinimo.
Be sugebėjimo keisti padėtį kitų planetų paviršiuje, šis įrenginys taip pat gali daryti trimates nuotraukas, perduoti vaizdo medžiagą realiu laiku, paimti grunto mėginius analizei. Pagrindiniu aparato maitinimo šaltiniu bus Saulės energija. O Mėnulio naktimis, kurios trunka 14 žemės dienų, mėnuleigis savo kelionę tęs branduolinės energijos šaltinio dėka.