Sensaciją mokslo pasaulyje paskelbė Amerikos mokslininkai iš Berklio Universiteto. Tyrimo metu jie išsiaiškino, jog gyvybė Žemėje dingsta reguliariai - kas 62 mln. metų. Be to, kiekvienu nauju gyvybės atsiradimo laikotarpiu, kuris tęsiasi kelis milijonus metų, atsiranda nauji biologiniai tipai. Nors ir tie, kurie, atrodo, seniai išmirė, po ilgos pertraukos gali atsirasti vėl. Taigi, gali būti, jog prieš 65 mln. metų išnykę dinozaurai kada nors gali vėl vaikščioti Žeme.
Fizikai Ričardas Maleris ir Robertas Rodas atliko šį tyrimą ketverius metus. Keistus ciklus jie pastebėjo, kai analizavo pilną kompiuterinę iškasenų duomenų bazę. Jie atkūrė 500 mln. metų gyvybės Žemėje istoriją, ir aiškiai pamatė, jog grandinė tai nutrūksta, tai vėl atsinaujina. „Mes išbandėme viską, ką galėjome, kad paaiškintume šiuos gyvybės išnykimo ir atsinaujinimo ciklus, bet kol kas mums ne itin sekasi,“ - sako mokslininkai.
Tačiau Maleris tai linkęs aiškinti tuo, jog kas 62 mln. metų mūsų planeta patiria griaunamąjį meteoritų lietų, kuris ir nužudo visa, kas gyva. Tuo tarpu Rodas tvirtina, kad teisingesnis ciklų paaiškinimas yra susijęs su vulkaninio aktyvumo periodais. Profesorius Džeimsas Kirkneris nedalyvavo tyrime, tačiau komentuoja jį šitaip: ciklai yra taip aiškiai matomi, jog liudijimas apie tai tiesiog „iššoka“ iš gautų duomenų. „Šis atradimas yra netikėtas ir nepaaiškinamas, - sako jis, - bet jis pastūmės mokslininkus rasti paaiškinimą, ir kada nors jis pasirodys.“