Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 24 d. 11:52
Tyrimas: pirkdami naują automobilį, trečdalis gyventojų svarstytų apie elektromobilį
Balandžio 24 d. 08:32
„Sony“ pristato „FE 50-150mm F2 GM“
Balandžio 23 d. 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
Balandžio 23 d. 17:14
DI žaidimų meškos paslauga arba lengviau asmeninių duomenų neišviliosi
Balandžio 23 d. 14:29
CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje
Balandžio 23 d. 11:30
Atnaujinus ugdymo programas – spragos metodinėje medžiagoje ir skaitmeninių mokymosi aplinkų proveržis
Balandžio 23 d. 08:33
Išmanūs namai be streso: kaip technologijos padeda gyventi paprasčiau ir tvariau
Balandžio 22 d. 20:03
Asmeninis DI gydytojas, psichologas ir treneris – utopija ar ateitis?
Balandžio 22 d. 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
Balandžio 22 d. 14:44
DI kameros jau mato net ant kelių padėtus telefonus: kaip vairuotojams išmokti atsiplėšti nuo išmaniojo?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Prezidentas: būtinas naujas požiūris į mokslo ir inovacijų politiką Lietuvoje

Publikuota: 2020-05-28 16:13
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: LR Prezidento spaudos tarnyba

Gegužės 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva surengta aukšto lygio vaizdo konferencija „Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos stiprinimas rengiantis dalyvavimui „Europos horizonto“ programoje“. Renginyje aptartos Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptys, Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis, taip pat Lietuvos ekspertų įžvalgų pagrindu parengtos rekomendacijos galimiems politiniams sprendimams keisti.

Konferencijos atidarymo kalboje šalies vadovas akcentavo, kad mokslo ir inovacijų politikai Lietuvoje būtinas proveržis. „Dirbti įprastu tempu ir taip, kaip esame įpratę, nebegalime – įvairiose tarptautinėse inovacijų švieslentėse metai po metų rodikliai Lietuvos atžvilgiu nesikeičia, Europos Komisijos rekomendacijos Lietuvai išlieka nepakitusios, o realių pokyčių vis tikimės ateityje“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad naujas prasidėjęs politinis ciklas Europos Sąjungoje, ES strateginė darbotvarkė, derybos dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos, kova su pandemija ir jos sukeltomis pasekmėmis suteikia puikią progą dar kartą įvertinti Lietuvos prioritetus, susitelkti ir priimti reikalingus politinius sprendimus.

Pasinaudojant kitų valstybių gerąja praktika ir siekiant geresnio veiklos koordinavimo, ryšio tarp politikos formuotojų ir įgyvendintojų sustiprinimo, Prezidentas pasiūlė svarstyti galimybę įsteigti vyriausiojo mokslo ir inovacijų pareigūno pareigybę, sukurti už mokslą ir inovacijas atsakingų atstovų valstybės institucijose tinklą, taip pat, įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, inicijuoti už mokslo ir inovacijų politikos įgyvendinimą atsakingų institucijų pertvarką, konsoliduojant jų veiklą.

„Turime būti drąsūs, pajėgūs įžvelgti nišas Lietuvai, pirmi pasiūlyti ne tik naujus verslo modelius, produktus, paslaugas, bet ir teisinę aplinką jų plėtrai. Inovacijos ir kūrybiškumas, tolerancija nesėkmei ir pasirengimas valdyti rizikas turi tapti kiekvieno politiko, valstybės tarnautojo, verslininko ir mokslininko kasdienybe“, – sakė Prezidentas.

Akcentuota, kad Lietuva didžiuojasi gyvybės mokslų ir informacinių technologijų plėtra (ketvirta vieta po JAV, Singapūro ir Jungtinės Karalystės Tarptautiniame finansinių technologijų indekse), lyderiaujančiomis pozicijomis mokslinių lazerių eksporto, kibernetinio saugumo, žaliosios energetikos srityse. Pasak Prezidento, dar labiau sustiprindami dėmesį šiems sektoriams, ne tik greičiau Lietuva grįš į tvaraus augimo kelią, bet ir įgaus konkurencinio pranašumo kitų šalių atžvilgiu.

„Esu tikras, kad ši diskusija ir parengtos rekomendacijos bus geras pagrindas mūsų politikams, valstybės tarnautojams, verslo ir mokslo atstovams priimti reikalingus sprendimus, siekiant proveržio mokslo ir inovacijų politikoje bei spartesnės Lietuvos ekonomikos transformacijos“, – sakė šalies vadovas.

Lietuvos inovacijų rinkos skatinimui skirta konferencija yra tęstinis renginys, skirtas Lietuvos mokslo ir inovacijų politikai stiprinti. 2019 m. spalio mėn. Prezidentas inicijavo diskusijas su mokslo ir verslo atstovais, politologais ir viešojo administravimo ekspertais dėl mokslo ir inovacijų politikos prioritetų, veiklos krypčių, sprendimų priėmimo šioje srityje tobulinimo, taip pat dalyvavimo Europos Komisijos programoje „Europos horizontas“ skatinimo. Gautų komentarų ir pasiūlymų pagrindu buvo parengtos rekomendacijos, nubrėžiančios kryptis politiniams sprendimams Lietuvoje. Vaizdo konferencija su Lietuvos ir tarptautiniais ekspertais – dar vienas žingsnis, kuriant konkurencingos Lietuvos mokslo ir inovacijų plėtros gaires.

Aukšto lygio vaizdo konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė Europos Komisijos komisarė, atsakinga už inovacijų ir mokslo politikas, Mariya Gabriel, Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos vyriausioji mokslo ir inovacijų pareigūnė prof. Carole Mundell, Lietuvos politikos, verslo, mokslo lyderiai: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, LR Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, švietimo ir mokslo ministras dr. Algirdas Monkevičius, l. e. p. ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas, Lietuvos mokslo ryšių biuro Briuselyje (LINO biuras) vadovė dr. Brigita Serafinavičiūtė, Lietuvos mokslų tarybos, Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos inovacijų centro, Vilniaus universiteto, MITA vadovai ir verslo atstovai.

Lietuvoje mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veikloms išleidžiama beveik pustrečio karto mažiau nei ES šalių vidurkis – 0,84 proc. nuo BVP Lietuvoje, kai ES vidurkis yra 2,04 proc. nuo BVP. Išlaidos iš Lietuvos biudžeto mokslo ir inovacijų plėtrai yra bene du kartus mažesnės, o privačių investicijų lygis net keturis kartus mažesnis nei ES vidurkis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Saulės mikrožybsniai skiriasi nuo didesnių

Saulėje kartais įvyksta žybsniai – staigūs energijos pliūpsniai, kurie paleidžia daugiausiai energingus, ultravioletinius ir rentgeno, fotonus. Prieš keletą metų mokslininkai išsiaiškino, kad nanožybsnius sukelia kitokie magnetiniai procesai, nei didžiuosius. Dabar paaiškėjo, kad mikrožybsniai prigimtimi panašesni į nanožybsnius.

Šis garsas gali sustabdyti jūros ligą per minutę

Japonijos mokslininkai sukūrė netikėtą būdą kovoti su jūros liga – naudojant specialų garsą. Naujas metodas, pramintas „audioprieskoniais“, veikia žmogaus pusiausvyros sistemą ir gali padėti išvengti pykinimo bei galvos svaigimo kelionėje.

Naujas ekranas leidžia liesti hologramas be rizikos

Ar įsivaizduojate, kad galėtumėte paimti hologramą į rankas? Ispanų inžinieriai pavertė šią idėją realybe. „FlexiVol“ – naujo tipo 3D ekranas, leidžiantis fiziškai sąveikauti su virtualiais objektais be jokios žalos įrenginiui.

2025 m. balandis
2025-04-17 12:38
Fizikai išmoko sulaikyti energiją amžiams – be nuostolių
2025-04-16 12:37
Kinija planuoja statybas Mėnulyje – bet be plytų ir cemento
2025-04-15 19:10
LMA premijomis ir pagyrimo raštais apdovanoti net 8 KTU jaunieji mokslininkai
2025-04-15 15:25
Mėnulio atradimas: viena pusė beveik be vandens
2025-04-11 18:15
VU mokslininkų rengtas daugiafotonės 3D litografijos vadovas publikuotas „Nature Reviews“ leidinyje
2025-04-10 18:15
LMT studentus kviečia „pasimatuoti“ mokslininko profesiją – siūlo rinktis iš įvairiausių temų, skirs stipendijas
2025-04-09 13:26
Mokslininkai išsprendė didžiausią elektromobilių problemą, žiemą automobilį įkrausite per 10 minučių
2025-04-08 15:25
Mėnulio dulkių nupurtymo įrenginys
2025-04-08 09:28
Norvegų mokslininkai perspėja: ekranai vakare naikina miegą
2025-04-07 15:06
MJJ fondas skyrė 176 tūkst. eurų grantus į Lietuvą grįžtantiems penkiems tyrėjams
2025-04-07 12:39
Naujas smegenų implantas: mintis pavers kalba akimirksniu
2025-04-03 09:31
Kentauro Proksima labai žybsi
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama