Elektroninės akies koncepcija yra aptarinėjama specialistų rate jau ne pirmus metus. Tačiau tokių projektų, kuriuos galima būtų realizuoti, dar niekas nepristatė. Amerikiečių mokslininkai neseniai visuomenei pateikė specialaus bioimplanto gamybos planą, kuris už dviejų metų galbūt sugebės grąžinti regėjimą milijonams aklųjų. Jau yra žinoma, kad kūrėjai gavo ir leidimą bioimplanto bandymams su 50-75 pacientais.
Jeigu bandytume aprašyti sistemos „Argus II“ veikimo principą keliais žodžiais, tai vienu iš svarbiausių elementų būtų vaizdo kamera, kuri perduoda gautą vaizdinę informaciją elektrodams, išdėstytiems žmogaus akyje.
Pacientai, kurie jau išbandė „Argus II“, teigė, kad jie galėjo atskirti šviesą, formas, objektų judėjimą. Pasak vieno iš projekto vadovų, Mark Humayun iš Pietinės Kalifornijos universiteto, jų užduotis yra sukurti sistemą, apdorojančią vaizdo signalą, gaunamą iš vaizdo kameros ir paversti jį elektroniniais impulsais, kuriuos gali apdoroti smegenys.
Reikėtų pridurti, kad kuriama sistema galės padėti žmonėms, turintiems tik tam tikrus regėjimo sutrikimus. Žinoma, kad tokie sutrikimai kamuoja kas dešimtą žmogų, sulaukusį daugiau nei 55 metų.
Sistema realizuojama, pacientui į akies tinklainę įsodinant tam tikrą kiekį elektrodų. Informaciją apdoroja nešiojamasis kompiuteris, kurį galima pritvirtinti ant rankos arba ant diržo. Būtent jis vaizdo kameros signalus paverčia elektroniniais impulsais. Sistemos realizavimas yra pagrįstas bevielių technologijų naudojimu.
Pasak oficialių šaltinių, projektas buvo pristatytas San Franciske „American Association for the Advancement of Science“ renginyje. Ką gi, tikėsimės, kad netrukus mokslininkai suteiks viltį akliesiems, kuriems taip pat norisi matyti dienos šviesą ir džiaugtis visomis gyvenimo grožybėmis.