Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
Lapkričio 14 d. 14:25
Lietuvos mokslininkai kuria akustinio spektro ultragarso pagrindu kraujotaką gerinantį prietaisą
Lapkričio 14 d. 11:40
Nematomi technologijų herojai: kaip telefonai ir kiti prietaisai gelbėja žmonių gyvybes?
Lapkričio 14 d. 08:29
Išplėskite ribas su AGON PRO AG276FK
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU doktorantui – vardinė Lietuvos pramonininkų konfederacijos premija už DI taikymą ekonominių problemų sprendime

Publikuota: 2019-12-12 18:28
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) šiemet Petro Vileišio vardo nominaciją ir premiją skyrė KTU doktorantui Mantui Lukauskui. Premija apdovanotas jaunasis mokslininkas atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti dirbtinį intelektą (DI) vertinant užsienio investicijas veikiančius veiksnius, kuria metodiką ekonominiam prognozavimui.

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Taikomosios matematikos katedros pirmo kurso doktoranto, siekiant šio tikslo prireikė atkaklumo ir užsispyrimo, o tai dar labiau pakelia gauto apdovanojimo vertę.

„Toks apdovanojimas reiškia daug, kadangi tai yra įvertinimas, kad judi tinkama linkme, kad esi vertinamas ne tik universitete, bet ir už jo ribų. Šio apdovanojimo siekiau ne vienerius metus, todėl ypatingai smagu pagaliau jį gauti“, – teigia M. Lukauskas.

KTU doktorantui – vardinė Lietuvos pramonininkų konfederacijos premija už DI taikymą ekonominių problemų sprendime
KTU doktorantas Mantas Lukauskas

Apdovanojimas jaunajam mokslininkui skirtas už verslumo mąstysenos ugdymą, išskirtinį norą tobulėti, puikius rezultatus studijose bei aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą, mokslo sklaidos didinimą ir Lietuvos vardo garsinimą.

Dirbtinio intelekto panaudojimas ekonomikoje – būtinas

Dirbtinių neuroninių tinklų naudojimu ekonominių reiškinių modeliavime M. Lukauskas domisi dar nuo magistrantūros studijų pradžios – tai buvo ir jo magistro darbo tema.

Pasak jo, DI panaudojimas yra vienas iš galimų būdų racionaliai spręsti ekonomines problemas. Jis leidžia išvengti žmogiškų klaidų, vertinti didelius duomenų masyvus ir lyginti esant dideliems duomenų srautams ir komplikuotiems ryšiams tarp jų.

„Išvengiant žmogiškosios klaidos DI leidžia rasti greitą, savalaikį ir teisingą atsakymą, pagrindimą ekonominėms išvadoms bei sprendimams. Dėl šios priežasties, DI panaudojimas ekonomikoje tampa ne tik svarbiu, bet ir būtinu aspektu“, – teigia doktorantūros studentas.

Pasak doktoranto, mokslininkai analizuodami tiesioginių užsienio investicijų tendencijas ar ypatumus ir vertindami šalies investicinio patrauklumo koncepciją bei jos įtaką tiesioginėms užsienio investicijoms, dažniausiai tiria ryšį tarp atskirų investicinį patrauklumą lemiančių veiksnių ir tiesioginių užsienio investicijų.

„Tam yra naudojami tiesinės regresijos modeliai, kurie yra tinkami ne visais atvejais. Be to, dažniausiai yra atliekamas tik tiesiogines užsienio investicijas veikiančių veiksnių vertinimas, o ne tiesioginių užsienio investicijų prognozavimas“, – sako jaunasis mokslininkas.

M. Lukauskas aiškina, kad šiame darbe tiesioginėms užsienio investicijoms prognozuoti bus naudojami dirbtiniai neuroniniai tinklai, suteikiantys galimybę prognozuoti reikšmes, remiantis net ir dideliu kiekiu kokybinių ir kiekybinių rodiklių. Doktorantūroje šie darbai yra tęsiami ir toliau.

Padės priimti sprendimus valstybiniu lygmeniu

Aktyvus doktorantūros studentas dalyvauja ir mokslinių ir užsakomųjų darbų projektuose. Šiuo metu jis dirba projekte, susijusiame su išmanios ekonomikos vystymusi Europoje. Projekto tikslas – sukurti ekonominių reiškinių modeliavimo programą, kuri vėliau galėtų būti naudojama studijų tikslams.

Pasak M. Lukausko, įprastai duomenys yra renkami rankiniu būdu, o vėliau atliekama jų analizę ir interpretuojami rezultatai.

„Ši programa leidžia praleisti pirmus du žingsnius, pagrindinis tyrėjo darbas lieka tik rezultatų interpretavimas, kas ir yra svarbiausia. Toks tyrimų pagreitinimas leidžia tyrimus atlikti kur kas greičiau“, – sako doktorantūros studentas.

Ekonominio modeliavimo programa leis sudaryti indeksus, kuriuos galima susieti su tyrėjams reikalingais rodikliais.

„Pavyzdžiui, leis susieti tiesiogines užsienio investicijas su skirtingais rodikliais, tai yra, atrasti, kas būtent lemia tiesiogines užsienio investicijas tam, kad būtų galima priimti reikiamus sprendimus valstybiniu lygiu“, – sako pašnekovas.

Tokius rezultatus, anot M. Lukausko, galima labai plačiai naudoti – sukurti atskirus paketus, kurie leistų tokią programą panaudoti studentų moduliuose bei taikyti visuomenės poreikiams, pavyzdžiui, duomenų vizualizavimui ar įvairios informacijos pateikimui.

Matematika ir gamtos mokslai – plačiai pritaikoma sritis

Studentas yra ir Lietuvos mokslų akademijos (LMA) aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso laureatas. Premija jam buvo skirta už bakalauro mokslinį darbą, kuriame jis tyrinėjo fluorpolimerų mechanines savybes.

„Atsparumas karščiui šiems polimerams suteikia galimybę būti panaudotiems tokiose srityse, kaip virtuvės indų ir įvairių įrenginių dengimui. Tokie tyrimų rezultatai leidžia įvertinti ar fluorpolimerai yra atsparūs temperatūros poveikiui, kai jie yra veikiami mechaniškai“, – pasakoja M. Lukauskas.

Baigęs bakalauro studijas, magistrantūroje M. Lukauskas pasuko matematinio modeliavimo, dirbtinių neuronų tinklų ir kitų mašininio mokymosi metodų taikymo link. Doktorantūroje jaunasis tyrėjas toliau tęsia darbus šioje srityje.

Studijuodamas M. Lukauskas yra gavęs ne vieną rektoriaus skatinamąją bei Universiteto talento stipendijas, jis yra J. P. Kazicko vardo mecenato stipendijos laureatas.

P. Vileišio skulptūrinis portretas ir 1200 eurų premija skiriama Lietuvos studentams, kuriems būdingas noras ir pastangos suvokti bei ugdyti savyje verslumo mąstyseną ir bruožus, pilietinės pareigos ir atsakomybės supratimą, siekiantiems aukštojo išsilavinimo, gero pasiruošimo produktyviam darbui verslo srityje, pasiekusiems geriausių akademinių rezultatų, aktyviai dalyvaujantiems visuomeninėje veikloje, gerbiantiems Lietuvos istorinį paveldą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Marso pluta – druskinga ir kieta

2018 metais Marse nusileido NASA zondas „InSight“ – pirmasis zondas, skirtas kitos planetos gelmių procesams tirti. Vienas iš jo prietaisų buvo jutiklis, skirtas matuoti šilumos tėkmę per Marso plutą. Prietaisas turėjo įsigręžti penkis metrus į planetos plutą; deja, pavyko pasiekti tik 40 centimetrų gylį. Nepaisant to, surinkti duomenys padeda atskleisti daug įdomybių apie Marso plutą.

Radijo žybsniai – masyviose galaktikose

Greitieji radijo žybsniai (FRB) yra milisekundžių trukmės energingi radijo spinduliuotės pliūpsniai. Jie atsklinda iš už mūsų Galaktikos ribų. Manoma, kad juos skleidžia magnetarai – ypatingai stiprų magnetinį lauką turinčios neutroninės žvaigždės.

Masinančios antraštės – evoliuciniai mūsų smegenų spąstai, arba kodėl vartojame per daug informacijos

Kalifornijos Berkeley universiteto Walterio Haaso verslo mokyklos mokslininkų tyrimas parodė, kad informacija veikia dopaminą gaminančią smegenų atlygio sistemą taip pat, kaip pinigai, narkotikai ar maistas.

2024 m. lapkritis
2024-11-14 13:17
Senovinio Marso vandenyno istorija
2024-11-13 21:04
Membraniniai kosminiai teleskopai
2024-11-10 09:13
Net trys KTU jaunosios tyrėjos – pasauliniame mokslinių tyrimų „pičų“ pusfinalyje
2024-11-09 12:26
Geresni erdvėlaivių varymo algoritmai
2024-11-07 13:24
Lietuvos tyrėjos – Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatės
2024 m. spalis
2024-10-30 10:26
Prasilenkiantys magnetiniai laukai Saulėje
2024-10-28 07:05
Išmanioji tekstilė: ar Jūsų drabužiai yra atsparūs elektromagnetinei spinduliuotei?
2024-10-23 13:22
Gama žybsniai išaiškins pirmąsias galaktikas?
2024-10-22 19:12
Išskrido „Europa Clipper“
2024-10-20 11:23
Vytauto Didžiojo universitetas išrinktas būsimo MIT MISTI programos konsorciumo Lietuvoje koordinatoriumi
2024-10-20 08:04
Lietuvos astronomų tyrimas sudomino „Forbes“: juo siekiama išsiaiškinti cheminės sudėties tarp planetų ir jas galinčių suformuoti žvaigždžių ryšį
2024-10-17 13:19
Pakilo misija į pamuštą asteroidą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama