Juokas naudingas sveikatai, įrodė Amerikos mokslininkai. Kasdienis juokas pagerina kraujotaką ir teigiamai veikia širdies veiklą. Depresija veikia priešingai – padidina mirties dėl širdies negalavimų riziką.
Apie tai pranešė dvi grupės Amerikos mokslininkų Orlando Amerikos Kardiologijos koledžo posėdyje. Jų tyrimai rodo, kaip psichologiniai faktoriai įtakoja žmogaus sveikatą.
„Mes nekalbame apie tai, kad sportą reikia pakeisti juoku, bet mes primygtinai siūlome juoktis kuo dažniau. Trišdešimties minučių treniruotės tris kartus per savaitę ir 15 minučių juoko per dieną pagerins Jūsų sveikatą ir kraujotakos sistemą,“ – teigia daktaras Maiklas Mileris iš Merilendo universiteto Medicinos mokyklos.
Tyrimo metu mokslininkai tiriamųjų grupei, kurią sudarė 20 sveikų vyrų, parodė du filmus: vieną – liūdną, o kitą – juokingą. Kada žmonės juokėsi, jų kraujotakos greitis padidėjo 22 procentais. O kada ekrane buvo rodomas liūdnas filmas – kraujotakos greitis sumažėjo net 35 procentais.
Mokslininkų teigimu, juokas beveik toks pat naudingas kaip ir sportas. Jei žmogus nesijuokia, o yra depresyvinės būsenos, jo galimybės mirti dėl širdies smūgio padidėja 44 procentais.
„Be to, depresyvūs pacientai dažniau valgo nesveiką maistą ir daugiau rūko,“ – sako vienas iš mokslininkų.