Kanados kompanija D-Wave Systems sėkmingai pademonstravo kvantinį kompiuterį, kuris turėjo atlikti tris užduotis – rasti molekulines struktūras duotoje molekulėje, sudaryti sudėtingą strateginį planą, bei išspręsti sudoku galvosūkį.
Kvantinės skaičiavimo mašinos galės atlikti skaičiavimus srityse, kuriose problemos ar reikalavimai viršija skaitmeninių kompiuterių galimybes. Bet D-Wave paaiškina, kad kvantiniai kompiuteriai turėtų papildyti skaitmeninius kompiuterius, o ne juo pakeisti.
„D-Wave proveržis kvantinėse technologijose atspindi didelį žingsnį į priekį sprendžiant verslo ir mokslines problemas, kurios iki šiol buvo laikomos neišsprendžiamomis. Skaitmeninė technologija turės naudos iš padidėjusios spartos ir platesnio pritaikymo,“ sakė Herb'as Martin'as, vykdantysis firmos direktorius.
Kvantinių kompiuterių technologija gali išspręsti problemas, kurios žinomos kaip „NP-complete“ problemos. Tai tokios problemos, kur didelis sudėtingų duomenų kiekis ir kintamųjų skaičius neleidžia įprastiniams kompiuteriams išspręsti problemų per protingai pateisinamą laiką. Tarp daugybės kitų verslo ir mokslo sričių, tai uždaviniai, susiję su socialiniais mokslais, biometrija, logistika, parametrine duombazių paieška ir kiekybiniais finansais.
Kvantinė technologija pateikia tikslius uždavinių, iki šiol spręstų tik labai supaprastintai. Tai sukuria naują ir daug platesnę kompiuterių pritaikymo sritį,“ pasakė Herb'as Martin'as.