„Curiosity” kyla. „Gale“ krateryje, kurį jis vadina namais, marsaeigis pasidarė sau kelią trupančiu šlaitu. Marsaeigis tiria orų sukeltos erozijos paliestas uolienas šalia „Sharp“ kalno, kuris kyšo iš kraterio centro. Tačiau šįkart „Curiosity” į Žemę išsiuntė ne uolienų nuotraukas, rašo sciencealert.com.
Marsaeigis ne tik savo roboto akimis spokso į uolienas, tačiau ir apžvelgia Marso horizontą. Žemiau pateiktas vaizdas buvo padarytas naudojant marsaeigio dešinę navigavimo kamerą B lapkričio 1 d. arba Sol 2573. Nuotraukoje matome kraterio kraštą.
Vaizdai iš Marso © NASA/JPL-Caltech
Pirmame plane matome, kaip šlaitas auga link kalno. Tolumoje matomas ir „Gale“ kraterio kraštas, kurį prieš milijardus metų sukurė milžiniško meteorito smūgis.
Šie vaizdas tarsi leidžia suprasti, kokia vieniša ir izoliuota yra „Curiosity“ misija – po liūdno „Opportunity“ išjungimo, „Curiosity“ dabar yra vienintelis marsaeigis Marse („InSight“ yra stacionarus nusileidėjas).
Tačiau marsaeigis nešvaisto laiko ir tikrai neapmąsto savo vienišo likimo.
„Central Butte” yra geologiškai itin įdomus regionas, mat turi įvairius uolienų nuosėdų sluoksnius, kurie gali nupasakoti apie šiame regione seniau buvusį skystą vandenį. „Curiosity“ tirs šiuos nuosėdinius sluoksnius.
Vaizdai iš Marso © NASA/JPL-Caltech
„Curiosity“ turimi instrumentai taip pat tiria uolienų variacijas regione – uolienoje yra keletas skirtingų spalvų, kurios rodo kelis stratigrafinius vienetus. „Curiosity“ surinkti duomenys padės apibūdinti šiuos vienetus ir kaip jie gali būti susiję tarpusavyje.
Marsaeigis taip pat fotografuos aplink esantį regioną – jį per sunku pasiekti, tačiau jį įmanoma vizualiai užfiksuoti.
„Po visų šių stebėjimų „ Curiosity“ pradės važiuoti aplink kalną, kad pažvelgtų į jį iš kitos pusės. Mes tikimės, kad ir toliau turėsime nuostabių vaizdų“, – NASA „Mars Exploration“ tinklalapyje rašo JAV geologijos tarnybos planetų geologė Kristen Bennett.