Ročesterio universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad veiksmo žaidimai turi teigiamos įtakos pastabumo ir regėjimo apskritai gerinimui.
Žurnale „Psychological Science“ paskelbto tyrimo rezultatai rodo, kad tie tiriamieji, kurie mėnesį laiko kasdien po kelias valandas žaidė veiksmo žaidimus, 20% tiksliai atlieka pastabumo su apversta raide testą nei tie, kas žaidimų nežaidė.
Kur vidurinės raidės T apačia? Toks testas su raidėmis T yra dažnai naudojamas. Tiriamasis turi kuo greičiau pasakyti, kaip apversta vidurinė T raidė. Ročesteryje atliktų bandymų metu veiksmo žaidimų mėgėjai su šia užduotimi susidorodavo puikiai.
Mokslininkų teigimu, pirmieji teigiami žaidimų įtakos rezultatai buvo matyti jau po 30 valandų žaidimo. Žaidėjai geriau pastebėdavo T raidės orientaciją net jei jiems kliudė daugiau pašalinių figūrų nei tie, kas žaidimų nežaidė.
Tiriamieji buvo padalinti į tris grupes. Vieną sudarė žaidimų apskritai nežaidžiantys, kita pliekė „Unreal Tournament“, na o trečioji aktyviai treniravosi žaisdama „Tetris“. Pasirodė, kad „Tetrio“ žaidimas testų rezultatų visiškai neįtakoja - jie buvo tokie pat, kaip ir nežaidusiųjų. Tuo tarpu bent kelias dienas „Unreal Tournament“ žaidę tiriamieji demonstravo gerokai šaunesnius rezultatus.
Mokslininkų teigimu, gali būti, kad veiksmo žaidimai ilgainiui gerokai transformuoja vaizdo apdorojimą smegenyse. Žaidžiant tokius žaidimus rega būna nuolat įsitempusi, na, o smegenys ilgainiui prie to prisitaiko ir ima mikliau reaguoti į akiratyje esančius objektus, lengviau juos išskirti.
Pastebėta, kad veiksmo žaidimą žaidžiusi tiriamųjų grupė ne tik geriau atlikinėjo T raidės testą, bet ir pradėjo lenkti nežaidusius kolegas ir kitur - pagerėjo periferinis regėjimas, akių reakcija į vaizdo pokyčius tapo greitesnė.
Na va, pasirodo, žaidimai nėra vien blogis su sąlyga, kad tai ne „Tetris“. Tiesa, neaišku, kiek ilgalaikis pagerėjęs pastabumas ir periferinis regėjimas yra - gal kurį laiką nežaidus viskas vėl grįžta į pirmines vėžes?