Visuomenei jau ne pirmą kartą pristatomi „ateities veidrodžiai“ – visai neseniai pasirodė televizorius, kuriame suderintas paprasto veidrodžio ir gana kokybiško televizoriaus bei monitoriaus funkcionalumas. Dar vienas pavyzdys – veidrodis, nuspėjantis ateitį, kuris pagal duomenis, susidedančius iš keliomis kameromis nufilmuotų vaizdų, suformuoja žmogaus veido kompiuterinį modelį praėjus 3-5 metams.
Šiandien inžinieriai iš Nacionalinio Pažangių Pramonės Technologijų ir Mokslo Instituto (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology) vėl pasiruošę pradžiuginti didžiulę auditoriją entuziastų, trokštančių veidrodyje išvysti ne tik savo atvaizdą, bet ir kai ką daugiau. Ši technologija leidžia per kelias minutes paversti permatomą stiklą į veidrodį ir atvirkščiai.
Naujojo veidrodžio paslaptis – dvigubas stiklo padengimas 40 nanometrų storio magnio titano liejiniu ir 4 nanometrų storio paladžio liejiniu. Būtent šie reagentai ir suteikia stiklui ypatingas savybes. Kai išsiskiria nedidelis kiekis vandenilio tarp dviejų tokio stiklo sluoksnių, veidrodis tampa permatomas. Atvirkščiai, jei atsiranda šiek tiek deguonies, vėl turime vaizdą atspindintį veidrodį. Taigi, veidrodžio „perjungimas“ vykdomas įleidžiant dujų.
Priešingai nei kitos panašios technologijos, jau esančios rinkoje, šis įrenginys siūlo daugiau nei 30% energijos taupymo galimybes, o tai vartotojams yra gana didelis privalumas. Deja, šis „veidrodinis“ stiklas turi ir vieną nemažą trūkumą – bėgant laikui veidrodinio paviršiaus kokybė prastėja, ir tai yra susiję su dažnu režimų tarp veidrodžio ir stiklo perjunginėjimu. Bet mokslininkai žada netrukus ištaisyti šį trūkumą ir leisti žmonijai išbandyti dviejų režimų stiklą.