Mokslinių tyrimų lyderis Baltijos šalyse – Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) – priimtas į Europos Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociaciją (angl. European Association of Research and Technology Organisations, EARTO). Ši asociacija vienija daugiau nei 350 stipriausių Europos neuniversitetinių mokslinių tyrimų institutų ir centrų iš 23 šalių, kurių pagrindinė veikla yra koncentruota į taikomuosius mokslinius tyrimus bei technologijų kūrimą ir vystymą. FTMC – pirmaujantis tarptautinio lygio fizikos, chemijos, technologijos mokslinių tyrimų ir technologijų centras.
„Labai džiaugiamės tapę šios didelės ir svarbios mokslo organizacijos dalimi. Svarbu ne tik tai, kad tarptautiniu lygiu buvo pripažinti mūsų moksliniai darbai bei projektai, technologiniai pasiekimai ir inovacijų kūrimas, sinergijos su aukštųjų technologijų verslu rezultatai. Mus džiugina, jog po išsamios ekspertizės buvo teigiamai įvertinta mūsų pasirinkta strateginė kryptis – kurti ir pritaikyti taikomosios fizikos, chemijos bei technologijos mokslų žinias aukštųjų technologijų pramonės plėtrai, – sako FTMC direktorius akademikas Gintaras Valušis. – Iš vienos pusės, smagu būti pripažintais ir būti šalia tokių mokslo centrų kaip VTT Suomijoje, TNO Nyderlanduose, IMEC Belgijoje, ar Fraunhoferio draugijos centrai Vokietijoje. Kita vertus, tai – dideli įsipareigojimai ir atsakomybė, paskata eiti toliau ir tobulėti, mokantis iš pripažintų partnerių, bei toliau plėsti jau ir dabar intensyviai vykstantį tarptautinį bendradarbiavimą.“
Anot FTMC vadovo G. Valušio, artimiausi darbai – kūrybiškai diegti užsienio kolegų patirtį Lietuvoje ir, EARTO prašymu, deleguoti šalies atstovus į darbo grupes. Tai leis ne tik susipažinti ir dalyvauti spendžiant aktualiausius mokslo uždavinius, pajusti „karščiausias“ inovacijų tendencijas, bet ir pasidalyti savo sukaupta patirtimi. Taip pat atvers naujas galimybes mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinant aukštųjų technologijų plėtrą.
Fizinių ir technologijos mokslų centras – didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Čia vykdomi moksliniai tyrimai, skirti aukštųjų technologijų plėtrai ir žinių ekonomikos kūrimui Lietuvoje ir pasaulyje, kuriami nauji aukštos pridėtinės vertės prototipai bei teikiamos aukštųjų technologijų paslaugos, sudaromos sąlygos aukštos pridėtinės vertės verslui atsirasti. FTMC dirba 627 darbuotojai, studijuoja 87 doktorantai. Per savo pastaruosius dvejus metus FTMC įvykdė daugiau nei 3500 verslo užsakymų ir padėjo daugiau nei 350 įmonių įgyvendinti jų verslo tikslus. Nacionaliniai ir tarptautiniai projektai bei ūkio subjektų užsakymai ir sutartys sudaro 56 proc. viso FTMC biudžeto, o tai yra beveik 10 mln. EUR.