Stažuotis į JAV nacionalinę aeronautikos ir kosmoso agentūrą (NASA) išvyko Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto vyresnioji specialistė Gintarė Plečkaitytė. NASA pakvietė G. Plečkaitytę kartu su šios agentūros mokslininkais kurti naujas nanotechnologijas dalyvaujant projekte „Nanotechnology in Electronics and Sensor Development“, rašoma pranešime spaudai.
„Stažuotėje galėsiu panaudoti tiek nanotechnologijų ir medžiagotyros bakalauro, tiek nanomedžiagų chemijos magistrantūros studijų metu įgytas žinias“, – džiaugiasi mokslininkė.
Kaip pasakoja G. Plečkaitytė, atranką sudarė 5 etapai, kuriuose buvo tikrinama motyvacija ir anglų kalbos žinios. Gintarė neslepia, kad viso proceso metu labai svarbus buvo aplinkinių palaikymas.
Ši stažuotė finansuojama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA).
2014 m., vyriausybės delegacijai lankantis Jungtinėse Amerikos Valstijose, MITA ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos. Tik 11 pasaulio šalių turi sutartis su NASA ir gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes. Lietuvos studentams atsivėrė puiki proga vykti į stažuotę ir padirbėti NASA tyrimų centre, naudotis agentūros infrastruktūra ir resursais, įgauti patirties bendradarbiaujant su NASA mokslininkais ir inžinieriais.
NASA yra viena žinomiausių mokslinių tyrimų institucijų visame pasaulyje. Nuo įkūrimo 1958 m. iki šių dienų ji atliko pagrindinį vaidmenį įsimintiniausiuose kosmoso tyrimų epizoduose. Turėdama daugiau kaip 19 mlrd. JAV dolerių metinį biudžetą, NASA gali finansuoti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus.