Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ rekordiškai padidino išradimų skaičių – šiais metais jų atlikta per 10 400, t. y. 17 proc. daugiau nei pernai. Iš jų kompanija užregistravo 6 200 patentų – 8 proc. daugiau nei 2005 m.
Pagal patentuotų išradimų skaičių „Siemens“ yra tarp pirmaujančių pasaulyje: Vokietijoje ji yra absoliuti lyderė, Europoje – antroje vietoje, o JAV patenka į aktyviausių išradėjų dešimtuką. Iš viso kompanijai priklauso 62 000 išradimų patentai.
Su išradimais visame pasaulyje dirba 50 000 kompanijos darbuotojų. Šiais metais specialioje apdovanojimų ceremonijoje „Metų išradėjais“ buvo tituluoti dvylika „Siemens“ tyrėjų. Vien tik šiems žmonėms priklauso 600 išradimų energetikos ir aplinkosaugos, automatikos ir valdymo, industrinius ir viešuosius, infrastruktūrinius ir sveikatos srityse. Jauniausias jų 35 metų, vyriausias – 59-erių.
„Siemens“ tyrėjas Frank Sauer iš Niu Džersio sukūrė per veną įterpiamą instrumentą, kuriuo chirurgai, pasitelkę taip pat ir kompiuteriniu tomografu ar magnetiniu rezonansu gautus paciento diagnostinius trimačius vaizdus, gali aiškiai matyti kateterizacijos kelią bei kateterio padėtį intervencijos metu. Ši inovacija leidžia gydytojui procedūrą atlikti tiksliau ir greičiau.
Werner Stamm sukūrė naują metalų lydinį, kuris prailgina dujų turbinų mentelių eksploatavimo laiką. Šiuo korozijai ir oksidacijai žymiai atsparesniu lydiniu padengus turbinos menteles galima didesnė degimo temperatūra ir efektyvumas bei mažesnės anglies dioksido emisijos. Paprastai oro temperatūra šalia dujų turbinos mentelių yra didesnė nei 1000 Celsijaus laipsnių. Kad dujų turbinos mentelės būtų atsparesnės karščiui, Stamm sukūrė apsauginę dangą, kurios sudėtyje panaudojo labai retą ir itin atsparų metalą renį: jo lydymosi temperatūra – 3200 Celsijaus laipsnių. Lydinyje su kitais metalais, renis labai pagerina mentelių dangos mechanines savybes ir atsparumą oksidacijai.
Christian Schneider, kuriam priklauso daugybė inovacijų, šiais metais pateikė antenos modulį, skirtą visiems automobilio komunikacijų signalams perduoti. Be Bluetooth ir WLAN sistemų signalo perdavimo automobilio viduje, modulis gali priimti ir perduoti išorinių sistemų, pavyzdžiui palydovinės navigacijos (GPS) imtuvų bei nešiojamųjų radijo stočių signalus.