Levitacija – tai žmogaus ar daikto sugebėjimas išlaikyti arba nuolat keisti savo būseną trimatėje erdvėje nepaisant gravitacijos dėsnio ir priklausant tik nuo levitacijos iniciatoriaus valios ar kitų faktorių, kurių neįmanoma pavadinti „įprastais“. Šitaip apibūdinama levitacija enciklopedijoje. Iš pirmo žvilgsnio tai yra procesas, prieštaraujantis visiems fizikos dėsniams, ir jį galima būtų pavadinti fantastika, tačiau šiais laikais dažnai tenka susidurti su reiškiniais, kuriuos dar prieš 15-20 metų galėjome pavadinti fantastika.
Vieno Kinijos universiteto mokslininkams pavyko eilinę pasaką paversti realybe, t.y. levituoti mažus vabzdžius ir žuvytę. Pakelti juos į orą padėjo speciali garso aparatūra. 20 mm bangos ilgio ultragarso signalas teoriškai gali pakelti į orą objektą, kurio ilgis 1 cm, t.y. du kartus mažesnis. Procesą apsunkino tai, kad vabzdžiai tik ir stengėsi nuskristi, bet 30 minučių barjerą įveikė boružėlė ir skruzdėlė.
Su žuvyte sekėsi dar sunkiau, kadangi reikėjo vandens, kuris palaiko jai gyvybę. Universiteto mokslininkai paskelbė, kad šis eksperimentas gali būti labai naudingas biologijos mokslui ir ypač organizmų dauginimosi tyrimui. Kol kas neaišku, kaip organizmus paveikė toks ilgas ultragarso naudojimas, bet reikia tikėtis, kad nei vienas iš jų nenukentėjo.