Elektronika.lt
 2025 m. vasario 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 24 d. 08:32
Prieš pasaulinę premjerą atskleista inovatyvi elektromobilio „Kia EV4“ išorė
Vasario 23 d. 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
Vasario 22 d. 13:18
Z kartos žmonės tiksliai žino, kur jiems gali padėti DI, bet trūksta praktikos
Vasario 21 d. 18:22
Lietuvoje pirmąkart išbandyta kvantinio ryšio technologija, užtikrinsianti nenulaužiamą duomenų perdavimą
Vasario 21 d. 15:47
Ekranų vartojimo problemos prasideda vaikystėje: kaip tėvams kovoti su žalingais vaiko įpročiais?
Vasario 21 d. 12:54
LG pristato naujausias skaitmenines iškabas B2B sektoriams
Vasario 21 d. 09:49
Prieš pasaulinę premjerą „Kia“ atskleidė naujojo PV5 modelio išvaizdą
Vasario 20 d. 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
Vasario 20 d. 16:21
KTU studentė kuria inovatyvų prietaisą žaizdoms gydyti
Vasario 20 d. 13:47
Kaip sprendžiami elektromobilių įkrovimo saugumo iššūkiai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Aukšto lygio mokslinių tyrimų projektų dotacija skirta 60 šalies mokslininkų grupių

Publikuota: 2017-11-28 14:50
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tarptautiniai ekspertai stipriausiais pripažino 60 aukšto lygio mokslinių tyrimų projektų – mažiausiai tiek Lietuvos mokslininkų grupių idėjomis ir kompetencija gali konkuruoti konkursuose dėl Europos Komisijos dotacijų.

Lietuvos mokslo taryba, vykdydama Europos Sąjungos fondų Visuotinės dotacijos priemonės įgyvendinimo sutartį su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, baigė aukšto lygio mokslinių tyrimų projektų paraiškų konkursą. Stipriausioms mokslininkų grupių idėjoms įgyvendinti 2018–2021 metais skirta beveik 35 mln. eurų.

Konkursui pateiktos 195 paraiškas, 187 – atitiko tinkamumo finansuoti reikalavimus. Atlikus naudos ir kokybės vertinimą finansuotinomis pripažintos 105 paraiškos, iš jų ekspertai geriausiomis pripažino 39 patyrusių mokslininkų ir 21 – jaunųjų mokslininkų teiktą paraišką.

Paraiškas vertino užsienio ekspertai, turintys patirtį Europos mokslo tarybos konkursų paraiškų vertinime. Vienam 3,5–4 metų projektui numatyta iki 600 tūkst. eurų – dvigubai daugiau nei gali būti suteikta pagal kitas Lietuvos konkursinio finansavimo priemones. Remiantis tarptautine dotacijų praktika, mokslininkų, teikiančių paraiškas dotacijai gauti, neriboja tyrimų temos, o pagrindiniai projektų atrankos kriterijai yra projekto kokybė, tyrimo perspektyvumas ir pareiškėjo mokslinė kvalifikacija.

Pasak Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Dainiaus H. Paužos, aukšto lygio mokslo projektų finansavimas yra didelė paskata Lietuvos mokslininkams aktyviau siekti tarptautinių laimėjimų. „Tarptautinių ekspertų pripažinimas ir Lietuvoje šiandien didžiausia įmanoma dotacija turėtų įkvėpti mokslininkus labiau pasitikėti savo jėgomis ir aktyviau dalyvauti pagrindinėje mokslui ir inovacijoms skirtoje Europos Komisijos programoje „Horizontas 2020“ ir ypač siekiant Europos mokslo tarybos dotacijos“, – sako prof. Dainius H. Pauža.

Aukščiausio lygio mokslinių tyrimų dotacijų sutartys bus pradėtos pasirašyti dar šiais metais. Jose numatyta įpareigoti mokslinę grupę, kad bent vienas jos narys teiks paraišką užsienio institucijų rengiamuos tarptautinių programų konkursuose projekto koordinatoriaus, partnerio ar pagrindinio tyrėjo teisėmis. Tokia nuostata projektų finansavimo sutartyse numatoma pirmą kartą.

Patyrusių mokslininkų grupės daugiausiai projektų vykdys fizinių mokslų srities tyrėjai – 11, socialinių mokslų srityje – 10, iš jų 6 sociologijos, politikos mokslų, edukologijos, komunikacijos ir teisės projektus ir 4 – vadybos, ekonomikos ir psichologijos. Biomedicinos mokslų srities tyrėjai vykdys 7 medicinos, biochemijos ir biofizikos projektus, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse – 5 ekologijos ir aplinkotyros, zoologijos, biologijos ir botanikos projektus, humanitarinių mokslų – 4 projektus ir technologijos mokslų – 2 projektus.

Jaunųjų mokslininkų grupės iš viso vykdys 21 aukšto lygio mokslinių tyrimų projektą, iš jų 12 – fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų srityse ir 9 – humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Dotaciją savo projektams laimėjo 23 Vilniaus universiteto mokslininkų grupės (iš jų – 18 patyrusių ir 5 jaunųjų mokslininkų grupės), 6 – Kauno technologijos universiteto (4 ir 2) mokslininkų grupės. Po 4 projektus vykdys Klaipėdos universiteto (2 ir 2), Vytauto Didžiojo universiteto (3 ir 1) ir VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centro (1 ir 3), po 3 – Mykolo Romerio universiteto (1 ir 2) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (2 ir 1), po 2 – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (1 ir 1), VMTI Inovatyvios medicinos centro (1 ir 1) ir Gamtos tyrimų centro (1 ir 1) mokslininkai. Po 1 dotaciją laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos socialinių tyrimų centro, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro bei Šiaulių universiteto patyrę mokslininkai. Taip pat po 1 dotaciją skirta Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ir Lietuvos energetikos instituto jaunųjų mokslininkų grupėms.

Lietuvos mokslo taryba aukšto lygio mokslininkų projektus finansavo ir 2009–2015 m. ES paramos lėšomis. Pagal tuometinę Visuotinės dotacijos priemonę epigenominius mokslinius tyrimus vykdė šiais metais Europos mokslo tarybos dotaciją laimėjęs prof. Saulius Klimašauskas, taip pat už nuopelnus biochemijos srityje pelnęs fondo „Warren Alpert“ ir fondo „Novo Nordisk” „Novozymes” apdovanojimus prof. Virginijus Šikšnys. Lietuvos mokslo taryba konkursą rengė pagal 2014–2020 m. ES investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT- K-712 veiklą „Mokslininkų kvalifikacijos tobulinimas vykdant aukšto lygio MTEP projektus“. Ši veikla skirta mokslininkų ir tyrėjų kompetencijos kėlimui vykdant mokslinę veiklą bei įgyvendinant mokslinius projektus. Pagal priemonės įgyvendinimo sutartį su Švietimo ir mokslo ministeriją, Taryba atsakinga už šios priemonės konkursų organizavimą, projektų finansavimą ir administravimą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Žvaigždžių mirgesys iškreipia egzoplanetų duomenis

Išmatavę, kiek susilpnėjo žvaigždės šviesa, galime apskaičiuoti planetos spindulį, o išmatavę žvaigždės spektro pokyčius – planetos atmosferos sandarą. Visgi abiejų skaičiavimų tikslumas labai priklauso nuo to, kaip gerai nustatome žvaigždės savybes. Naujame tyrime mokslininkai parodė, kad žvaigždžių šviesio kitimas gali gerokai iškreipti planetų tyrimų rezultatus.

Smūginiai Marso drebėjimai – dažnesni

NASA zondas „InSight“, keletą metų tyręs Marso drebėjimus, aptiko gausybę virpesių. Kai kuriuos jų sukėlė vėjas, bet juos atskirti palyginus lengva. Drebėjimus, kurie zondą pasiekė per planetos plutą, gali sukelti du reiškiniai: tektoniniai procesai arba meteoroidų smūgiai.

Mažytės čiurkšlės paleidžia Saulės vėją

Jau seniai žinoma, kad greitasis vėjas daugiausiai sklinda iš Saulės vainiko „skylių“ – zonų, daugiausiai arti žvaigždės ašigalių, kur Saulę gaubianti reta plazma pranyksta. Tačiau buvo neaišku, kaip dalelės pakyla nuo Saulės paviršiaus, kas joms duoda pirminį impulsą.

2025 m. vasaris
2025-02-20 08:29
Titanas geologiškai neseniai patyrė sukrėtimą
2025-02-11 18:38
Ieškodami ateivių, SETI mokslininkai iš naujo patikrino milijoną objektų
2025-02-08 19:19
KTU jaunoji tyrėja dr. Eglė Butkevičiūtė laimėjo pasaulinį mokslinių „pičų“ finalą
2025-02-04 11:24
Greiti Marso vėjai
2025-02-04 07:08
Greitųjų radijo žybsnių kilmė
2025-02-03 13:48
Pirmojo Vilniaus universiteto rektoriaus P. Skargos vardu pavadintas asteroidas
2025 m. sausis
2025-01-29 09:27
Lietuva siekia tapti inovacijų lydere regione: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su MIT
2025-01-28 16:31
Kosminiai skrydžiai kenkia akims
2025-01-25 13:17
Kodėl neturėtumėte naudotis išmaniuoju telefonu iškart pabudę?
2025-01-23 19:43
KTU jaunoji tyrėja dr. Eglė Butkevičiūtė pateko į pasaulinį mokslinių „pičų“ finalą
2025-01-23 07:10
Ultravioletas nesunaikina protoplanetinių diskų
2025-01-21 13:29
Nauji zondai į Mėnulį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama