Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokslininkus, tyrėjus ir studentus dalyvauti konkurse ir kurti atžalines įmones (anglų k. „spin off“), kurių steigėjas arba vienas iš steigėjų yra mokslo ir studijų institucija, teigiama pranešime spaudai.
Startuoja nauja Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo projektų finansavimo priemonė, kuriai iki 2020 metų planuojama skirti daugiau kaip 10 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.
„Priemonės, skatinančios mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą, yra labai reikalingos siekiant didinti valstybės inovatyvumo potencialą. Sveikinu su naujos priemonės startu ir tikiuosi, kad ją įgyvendinę turėsime daugiau sėkmingų mokslui imlių įmonių, kurios kurs inovatyvius produktus pasaulinėms rinkoms. Jau dabar galime didžiuotis aukštųjų technologijų įmonės „Nanoavionics“ pasiekimais, kuri prieš keletą dienų paleido į kosmosą trečiąjį lietuvišką palydovą „LituanicaSAT-2“. Šios įmonės kelias taip pat prasidėjo nuo MTEP rezultatų komercinimo priemonės“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Priemonė skirta paskatinti inovatyvaus produkto, technologijos ar paslaugos komercinimo procesą bei jų patekimą į rinką. Pagal šią priemonę remiamos veiklos – mokslo ir studijų institucijoje sukurto prototipo išvystymas, jo išbandymas, demonstravimas, bandomosios partijos gamyba ir sukurto naujo produkto įvertinimas.
„Steigiant atžalinę įmonę, labai svarbu suburti kompetentingą, tarpdisciplinišką komandą, kuri turi tiek vadybinių, inovacinių, pardavimų gebėjimų, tiek ir mokslinių bei technologinių žinių. Didelis dėmesys vertinant projektus bus skiriamas verslo plano parengimui, kuriamo produkto komerciniam potencialui“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.
Projektai turėtų būti rengiami atsižvelgiant į Sumanios specializacijos programą ir atitikti bent vieną iš Sumanios specializacijos krypčių prioritetų teminį specifiškumą.
Planuojama, kad bus finansuojami projektai, kurių trukmė yra iki 12 mėn. Didžiausia vienam projektui skiriama fiksuotoji suma yra 23 579 eurai (jei PVM yra tinkamas finansuoti) arba 21 404 eurai (jei PVM yra netinkamas finansuoti).
Pagal priemonę teikiamo finansavimo forma – negrąžinamoji subsidija. Priemonė įgyvendinama visuotinės dotacijos būdu.
Paraiškos pirmam konkurso etapui teikiamos iki rugsėjo 15 d.