Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 13 d. 14:19
Labas, „Siri“, pasitark su „ChatGPT“: „Apple“ balso asistentui pribrendo laikas pokyčiams
Lapkričio 13 d. 12:29
Dauguma vartotojų nebepasitiki nuo sukčių nukentėjusiomis įmonėmis
Lapkričio 13 d. 10:49
Pasitikrinkite, ar jūsų telefone įjungti saugos pranešimai
Lapkričio 13 d. 08:50
Technologijos miegamajame – naujausios inovacijos gali padėti pagerinti miego kokybę
Lapkričio 12 d. 20:23
Jau 2025 m. vidutinio ir smulkiojo verslo laukia svarbūs pokyčiai – ar verta baimintis duomenų teikimo į i.EKA? (2)
Lapkričio 12 d. 18:14
Kaip „Mac“ kompiuterio garsą mažinti ar didinti mažesniais žingsneliais
Lapkričio 12 d. 16:42
KTU mokslininkų kūrinys: efektyvesnė reabilitacijos sistema po traumų, sumažinanti jų galimybę ateityje
Lapkričio 12 d. 14:46
Elektrinių paspirtukų paruošimas žiemojimui: ką svarbu žinoti?
Lapkričio 12 d. 12:47
VU ekspertų diskusija: Nobelio premijos laureatų mokslas – kasdienybė Saulėtekyje
Lapkričio 12 d. 10:25
Lietuvoje debiutuos du nauji „Kia“ elektromobiliai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Stipendiją „Mokslo moterims“ pirmą kartą gavo ir Lietuvos mokslininkė

Publikuota: 2017-05-26 09:10
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šįmet pirmą kartą stipendija „Mokslo moterims“ įteikta visų Baltijos šalių mokslininkėms. Iškilmingoje ceremonijoje Latvijos mokslų akademijoje šiandien, gegužės 26 dieną, 6000 eurų dydžio stipendijas gavo penkios mokslininkės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Jaunoji Lietuvos mokslininkė dr. Urtė Neniškytė dirba Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos katedroje. Jos tyrimas turi potencialą atskleisti tikslią neurologinio vystymosi ir neuropsichiatrinių ligų, pavyzdžiui, autizmo arba šizofrenijos molekulinę priežastį. Dr. Nenškytė tiria lipidų grupavimą kaip signalą sinapsių eliminavimui. Tiriama, kaip nereikalingos neuronų jungtys arba sinapsės pašalinamos iš smegenų jų vystymosi metu. Pavienės molekulės, esančios šiose sinapsėse, signalizuoja imuninės sistemos ląstelėms, kurias jungtis reikia likviduoti. Tyrėja teigia: „Esame gavę labai įdomius pirminius duomenis apie molekulinius markerius, kurie nulemia, kurias sinapses reikia likviduoti. Mes planuojame panaudoti šiuos markerius sinapsėms atskirti, kad palygintume jas su išsaugotomis sinapsėmis ir išaiškintume jų skirtumus, kurie skatina smegenų vystymąsi.“

Dr. Urtė Neniškytė šiuo metu augina 5 mėnesių dukrelę.

Stipendiją iš viso gavo penkios talentingos Baltijos šalių mokslininkės – Renatė Ranka, Jekaterina Ivanova ir Marina Sokolova iš Latvijos, Estijos mokslininkė Els Heinsalu bei jau minėta Lietuvos mokslininkė Urtė Neniškytė.

Biologijos mokslų daktarė Renatė Ranka dirba Latvijos Biomedicinos tyrimų ir studijų centro Molekulinės mikrobiologijos ir šeimininko organizmo sąveikos su patogenais laboratorijoje, kur tiria įvairių erkių rūšių mikrobiomą Latvijoje ir galimą įtaką erkių sukeltų ligų ekologijai. Tyrimas susijęs su įvairių erkių rūšių mikroorganizmų visuma arba mikrobiomos apibūdinimu ir veiksnių, galinčių paveikti infekcijų išplitimą populiacijoje, konstatavimu.

Rygos Technikos universiteto Rūdolfo Cimdinio Rygos Biomedžiagų inovacijų ir vystymo centro tyrinėtojos, inžinerijos mokslų magistrės Marinos Sokolovos tyrimo tikslas – sukurti kompozicines medžiagas, kurios būtų panašios į žmogaus kaulinio audinio struktūrą ir padėtų kovoti su tokiomis ligomis kaip osteoporozė, artritas, kaulų vėžys ir kitos.

Inžinerijos mokslų magistrė Jekaterina Ivanova dirba Latvijos Organinės sintezės institute, o jaunos mokslininkės tyrimas – aromatinių sulfonamidų kaip angliarūgštės anhidrazių inhibitorių sintezė – yra skirtas galimiems priešvėžiniams junginiams sukurti.

Stipendiją gavo Estijos mokslininkė dr. Els Heinsalu, kuri dirba Nacionalinio cheminės fizikos irbiofizikos instituto Aukšto energijos efektyvumo ir skaičiavimo fizikos laboratorijoje Estijoje ir tyrinėja lingvistines ir ekologines sistemas.

1998 metais įsteigta „L’Oréal“ – UNESCO programa „Mokslo moterims“ sukurta įvertinti mokslininkes ir paskatinti moteris įsitraukti į mokslą. Pagal šią programą apdovanojamos mokslininkės, kurių pasiekimai skatina mokslo vystymąsi, yra svarbūs visuomenei; taip pat teikiama parama perspektyvioms jaunoms moterims, kurios prisideda prie savo mokslinės disciplinos vystymosi.

Stipendijų programa „Mokslo moterims“ Latvijoje įsteigta 2005 metais. Per trylika metų 41 talentinga jauna mokslininkė gavo stipendiją, skatinančią įgyvendinti perspektyvius tiriamuosius projektus. 2017 metais programa išplėsta ir į Estiją bei Lietuvą siekiant visose Baltijos valstybėse remti, pagerinti ir paskatinti moterų įsitraukimą į gyvybės, aplinkotyros, fizikos ir inžinerijos mokslus. „L’Oréal Baltic“ stipendijų programa „Mokslo moterims” įgyvendinta bendradarbiaujant su UNESCO Latvijos Nacionaline komisija, Latvijos mokslų akademija, UNESCO Estijos Nacionaline komisija ir Estijos mokslų akademija, UNESCO Lietuvos Nacionaline komisija ir Lietuvos mokslų akademija.

„L’Oréal“ Baltijos stipendijos „Mokslo moterims“ ceremonijos metu jaunąsias mokslininkes sveikino programos globėja – Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga (Vaira Vīķe-Freiberga), „L’Oreal“ Baltijos ir Lenkijos generalinė direktorė Violeta Rosolovska (Wioletta Rosołowska), Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Valdemaras Razumas, Estijos mokslų akademijos prezidentas Tarmas Somerė (Tarmo Soomere) ir Latvijos mokslų akademijos prezidentas Ojaras Sparytis (Ojārs Spārītis).

Ceremonijos metu buvo pristatyta ir nauja kilnojama paroda „Mokslo moterims“. Šioje parodoje jos kūrėjai supažindina su penkiomis žymiomis Baltijos mokslininkėmis, išskirdami jų nuopelnus, kūrybingumą ir protą. Šiuo metu paroda eksponuojama Latvijos mokslų akademijos patalpose.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Net trys KTU jaunosios tyrėjos – pasauliniame mokslinių tyrimų „pičų“ pusfinalyje

Kauno technologijos universitetas (KTU) kartu su pasaulinio tyrimų tinklu „InSPiR2eS“, pirmą kartą Lietuvoje suorganizavo IGPRC2024 mokslinių tyrimų trumpų idėjų pristatymo („pičų“) konkursą. Jo metu net trys KTU mokslininkės pateko į šio pasaulinio konkurso pusfinalį Australijoje, kur varžysis dėl įspūdingo 20 tūkst. Australijos dolerių prizinio fondo.

Geresni erdvėlaivių varymo algoritmai

Pagrindinis uždavinys, kylantis planuojant kosmines misijas – kaip įvykdyti tikslus sunaudojant kuo mažiau kuro. Kuro masė sudaro didžiąją dalį kylančios raketos masės, taip pat kuro – tiksliau, išmetamosios medžiagos – reikia ir erdvėlaiviui, kad galėtų manevruoti skrydžio metu.

Prasilenkiantys magnetiniai laukai Saulėje

Saulės žybsniai – staigūs magnetinės energijos virsmai į elektromagnetinę, daugiausiai ultravioletinę bei rentgeno, spinduliuotę – gali sukelti įvairių problemų mūsų kosminiams aparatams, astronautams ir netgi elektronikai bei žmonėms Žemėje. Tad nenuostabu, kad daug dėmesio skiriama žybsnių formavimosi tyrimams.

2024 m. lapkritis
2024-11-07 13:24
Lietuvos tyrėjos – Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatės
2024 m. spalis
2024-10-28 07:05
Išmanioji tekstilė: ar Jūsų drabužiai yra atsparūs elektromagnetinei spinduliuotei?
2024-10-23 13:22
Gama žybsniai išaiškins pirmąsias galaktikas?
2024-10-22 19:12
Išskrido „Europa Clipper“
2024-10-20 11:23
Vytauto Didžiojo universitetas išrinktas būsimo MIT MISTI programos konsorciumo Lietuvoje koordinatoriumi
2024-10-20 08:04
Lietuvos astronomų tyrimas sudomino „Forbes“: juo siekiama išsiaiškinti cheminės sudėties tarp planetų ir jas galinčių suformuoti žvaigždžių ryšį
2024-10-17 13:19
Pakilo misija į pamuštą asteroidą
2024-10-16 10:48
VU ir Kinijos mokslininkai nustatė, kad skaitmeninės technologijos gali padėti sumažinti depresijos paplitimą tarp senjorų
2024-10-09 13:42
Stipriausias ciklo Saulės žybsnis
2024-10-09 07:09
2024 m. Nobelio fizikos premija – dirbtinio intelekto pagrindų kūrėjams
2024-10-01 19:18
Kosmosas sendina širdis
2024 m. rugsėjis
2024-09-30 19:27
KTU atliktos studijos rezultatai apie Lietuvos mažųjų hidroelektrinių teikiamą naudą – EK Jungtinių tyrimų centro leidinyje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama