Lietuvoje prestižinei „L`ORÉAL Baltic“ stipendijai gauti pagal programą „Mokslo moterims“, kuri parengta bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija ir Lietuvos mokslų akademija, šiemet pateiktos 37 paraiškos. Kaimyninėse šalyse – Estijoje ir Latvijoje stipendijai gauti iš viso pateiktos 65 paraiškos.
Mokslininkių paraiškas vertins Lietuvos mokslų akademijos ekspertai. Trijų šalių stipendininkių vardai bus paskelbti per iškilmingą ceremoniją, kuri įvyks šių metų gegužės 26 dieną Latvijos mokslų akademijoje.
2017 metais įmonė „L’Oreal Baltic“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija, Estijos nacionaline UNESCO komisija, Lietuvos mokslų akademija ir Estijos mokslų akademija, išplėtė stipendijų ribas įsteigusi programą „Mokslo moterims“ ir kaimyninėse šalyse – Estijoje ir Lietuvoje.
Programos tikslas – paremti moterų galimybes, joms siekiant karjeros moksle. Stipendija gali būti naudojama be apribojimų – moksliniam darbui, asmeniniam tobulėjimui, asmeniniam ar šeimos biudžetui papildyti.
Šiemet „L’Oreal Baltic“ 6 000 EUR dydžio stipendija „Mokslo moterims“ bus suteikta penkioms gyvybės ir aplinkos mokslų, fizikos ir inžinerijos mokslų srityse dirbančioms Baltijos šalių mokslininkėms. Latvijos mokslininkėms bus suteiktos trys stipendijos, iš kurių dvi stipendijos bus suteiktos doktorantėms iki 33 metų amžiaus ir viena stipendija – mokslų daktarei iki 40 metų amžiaus. Lietuvos ir Estijos mokslų daktarėms bus suteikta po vieną stipendiją iki 40 metų amžiaus.
Latvijos mokslininkėms pagal tarptautinę L`ORÉAL-UNESCO bendradarbiavimo programą „For Women in Science“ („Mokslo moterims“) ši stipendija bus suteikta jau tryliktus metus iš eilės. Lietuvos ir Estijos mokslininkėms stipendija „Mokslo moterims“ bus suteikta pirmą kartą. Programa buvo įsteigta 1998 metais Paryžiuje, kuomet tarptautinė kosmetikos milžinė L`ORÉAL ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) suvienijo jėgas mokslininkėms paremti, kad skatintų moterų pasiekimus moksle ir sumažintų lyčių profesinę nelygybę šioje gamybos srityje. Programa „Mokslo moterims“ sėkmingai išlaikė laiko egzaminą, 19-ais metais įgijo aukštą prestižą tarptautinėje mokslinėje bendruomenėje. Pagal šią programą jau paremtos 2 250 mokslininkių daugiau kaip 112 šalių.