Vyriausybė pritarė Aukštųjų technologijų plėtros 2007-2013 metų programai, kuri yra 2003-2006 metais vykdytos Aukštųjų technologijų plėtros programos tęsinys. Per 2003-2006 metus programai skirta 17 mln. Lt. Aukštųjų technologijų plėtros projektų partneriais Lietuvoje buvo 28 įmonės, skyrusios 3,7 mln. Lt. Vykdant programą per ketverius metus buvo įdiegtos 28 naujos technologijos, sukurti 47 nauji gaminiai, užregistruoti 7 patentai.
Ekonomikos augimą ateityje gali užtikrinti tik aukštųjų technologijų gamybos, t.y. mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatams imlios gamybos dalies didėjimas bendrajame vidaus produkte, taip pat nuolatinė parama aukštųjų technologijų plėtrai, todėl būtinas programos tęstinumas.
Šios programos įgyvendinimas skatins mokslo ir gamybos bendradarbiavimą, nes jos vykdytojai bus mokslo ir studijų institucijos ir ūkio subjektai. Tikimasi bendros jų veiklos produktyvumo ir palyginti greito įdėtų lėšų atsiperkamumo.
Vyriausybės patvirtinta programa padės toliau plėtoti Lietuvoje jau egzistuojančias aukštųjų technologijų gamybos šakas – biotechnologiją, mechatroniką, lazerių technologijas, informacines technologijas, nanotechnologijas ir elektroniką, kuriose yra mokslinis potencialas ir juo remiantis gaminami pasaulio rinkoje konkurencingi produktai ir kurios perspektyvios pasaulio mastu.
Numatoma, kad programos įgyvendinimas sukurs darbo vietas aukščiausiosios kvalifikacijos specialistams, tuo stabdydama jaunų specialistų ir mokslininkų emigraciją, skatins užsienio investicijas į aukštųjų technologijų gamybą Lietuvoje. Programos vykdymą organizuos Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas.
Projektą parengė švietimo ir mokslo ministro sudaryta darbo grupė, kurios vadovas – Ekonomikos instituto direktorius prof. Eduardas Vilkas.