Patologai pastaruosius 100 metų ligas diagnozuoja beveik taip pat: mikroskopu tiria audinius ir ieško ląstelių pakitimų. Tačiau dirbtinis intelektas (DI) gali padėti ligas nustatyti kur kas tiksliau, greičiau ir paprasčiau.
Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai sukūrė DI metodą, kuris mokytų kompiuterius skaityti patologinius mėginius tam, kad ateityje galėtų būti sukurta DI sistema, galinti savarankiškai juos analizuoti.
„Mūsų metodas remiasi giliojo mokymosi metodu. Tai moko kompiuterius analizuoti net sudėtingus mėginius“, – pasakojo vienas iš sistemą sukūrusių mokslininkų Andrew Beckas.
Becko ir jo kolegų sistema neseniai buvo testuojama. Jai duotos nuotraukos su limfiniais mazgais, kurie galbūt yra krūties vėžio dariniai, rašo sciencedaily.com.
„Atpažinti metastazavusio vėžio susirgimą paciento limfmazgiuose yra vienas iš svarbiausių uždavinių patologams. Jie mikroskopu turi peržiūrėti milijonus ląstelių ir aptikti pakitimus keliose iš jų. Manėme, kad tai puikiai gali atlikti DI sistema. Ir buvome teisūs“, – priduria A. Beckas.
Mokslininkų sukurta sistema suveikė 92 proc. tikslumu. Tuo metu žmogaus tikslumas yra apie 96 proc. Sujungus patologų ir kompiuterio rezultatus, tikslumas buvo 99,5 proc.
„Mūsų tyrimas parodė, kad bendras žmogaus ir kompiuterio darbas beveik nepalieka vietos klaidoms. Diagnozuojant vėžį klaidų privalome išvengti“, – sako A. Beckas.