Genų inžinerijos būdu sukurta bakterija anglies dioksidą iš oro gali pavesti energija. Nors mokslininkų atradimas neišspręs perteklinio anglies dioksido problemos, tačiau gali padėti sumažinti iškastinio kuro naudojimą, rašo futurism.com.
Bakterija sugeria anglies dioksidą ir vandenilį ir jį paverčia alkoholio kuru. Kurdami bakteriją mokslininkai siekė išgauti reikšmingą efektyvumo konvertavimo lygį, kuris būtų aukštesnis, nei augaluose. Šį mėnesį tyrėjai pranešė, kad bakterija gali saulės šviesą konvertuoti dešimt kartų efektyviau, nei augalai.
„Dabar mes gaminame isopropanolį, isobutanolį ir isopentanolį, – aiškino tyrimo vadovas Danielis G. Nocera iš Harvardo universiteto. – Šiuos visus alkoholius galima deginti tiesiogiai.“
Bakterija Ralston eutropha vandenilį ir anglies dioksidą paverčia adenosino trifosfatu (ATP), o papildomi genai ATP verčia alkoholio kuru.
Praktiniai bakterijos, kuri anglies dioksidą verčia energija, yra neriboti, tačiau mokslininkai pabrėžia, kad bakterijos konvertuojamas anglies dioksido kiekis yra per menkas, kad būtų išspręsta perteklinio anglies dioksido problema.