Dirbtinio intelekto (DI) kūrėjai perdirba internetą. Jų sistemos gali išmokti atlikti užduotis, analizuodamos didžiulius kiekius skaitmeninės informacijos. Kitaip tariant, dirbtinis intelektas darosi galingesnis negu bet kada iki šiol.
DI jau dabar gali nuotraukose atpažinti veidus, atlikti komandas, sakomas balsu į mikrofoną, realiuoju laiku atlikti vertimus iš vienos kalbos į kitą ir t. t. DI kuria visos didžiausios pasaulio kompanijos, nes be to dabar – nė iš vietos.
„Facebook“ ir „Google“ samdo geriausius DI specialistus. Tik keli šimtai žmonių visame pasaulyje dabar gali kurti tokias galingas sistemas, kokių reikia pasaulio gigantams. Tačiau net geriausi profesionalai negali sukurti neuroninių tinklų, kurie veiktų be klaidų, rašo wired.com.
„Savo darbą įsivaizduoju kaip trenerio, o ne žaidėjo. Mes duodame nurodymus sistemos, ką daryti, o ne darome patys“, – sako Demisas Hassabis, vienas iš „Google“ projekto „DeepMind“ įkūrėjų.
Būtent todėl daug kompanijų dabar bando kiek įmanoma labiau automatizuoti bandymus ir klaidas.
Tam, kad dirbtinio intelekto sistemos toliau tobulėtų, kompiuteriai turi veikti išmaniau ir greičiau, be to, patys įvykdyti kuo daugiau užduočių. Kuriamos sistemos, kurios pačios gali testuoti didžiulius kiekius algoritmų, pagal inžinierių komandas. „Facebook“ kuria DI algoritmą, kuris galėtų pats kurti DI algoritmą.
Įrankis, pavadintas „Flow“, padeda inžinieriams kurti, testuoti ir sunaikinti DI algoritmus didžiuliais kiekiais. „Kuo daugiau idėjų išbandai, tuo geriau. Kuo daugiau informacijos testuoji, tuo geriau“, – sako vienas iš projekto kūrėjų Husseinas Mehanna.
Pasinaudodama „Flow“, „Facebook“ kas mėnesį sukuria ir išbando apie 300 tūkst. modelių.