„Independent“ rašo, kad už 1200 šviesmečių gali būti į Žemę itin panaši planeta, kurioje yra susiformavusios gyvybei tinkamos užsimegzti ir vystytis sąlygos.
Kaip teigia Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūros NASA astronomai, planeta Kepler 62f yra maždaug 40 procentų didesnė nei mūsų planeta, o jos paviršiuje taip pat gali tyvuliuoti vandenynai.
Kepler 62f yra atokiausia iš penkių planetų, skriejančių aplink savo žvaigždę. Šią planetų sistemą NASA aptiko dar 2013 metais, tačiau tuomet apie galimą gyvybę kalbėjo itin atsargiai.
Dabar, pasitelkus kompiuterinį modeliavimą ir skaičiavimus, pavyko išsiaiškinti, kad šioje planetoje gali būti susiformavusios tinkamos sąlygos egzistuoti gyvybei: pradedant vandens egzistavimu ir baigiant anglies dioksido kiekiu atmosferoje, kuris gali būti panašus į Žemės.
Astronomai svarsto, kad kadangi Kepler 62f yra labiausiai nutolusi nuo savo Saulės, todėl šiai planetai reikalingas globalinio atšilimo reiškinys, kuris leistų išlaikyti vandenį nuo amžino užšalimo.
Tačiau mokslininkai yra įsitikinę, kad skirtinga planetos atmosfera vietomis gali leisti pakilti temperatūrai iki pakankamo lygio, jog vanduo galėtų atšilti ir pereiti į skystą būseną. Būtent tai galėtų palengvinti gyvybės atsiradimą šioje planetoje.