Mokslininkai R.Clay Reid ir jo kolega Kenichi Ohki padengė kačių ir žiurkių neuronus dažais, kurie šviečia padidėjus kalcio kiekiui (jis padidėja nerinio aktyvumo metu). Tokiu būdu buvo didelio galingumo lazeriu apšviestos ląstelės ir padarytos nuotraukos. Po to gyvūnai buvo veikiami įvairių stimulų bei taip pat tam tikru intervalu per galingą mikroskopą buvo daromos nuotraukos. Gautose nuotraukose neuronų grupės matomos kaip šviečiantys plotai.
Bandomiesiems gyvūnams buvo rodomi juodai balti horizontalių, vertikalių ir pakrypusių figūrų vaizdai. Kiekvienas tipas sąlygojo skirtingų neuronų grupių veikimą. Buvo nustatyta, kad kai katė žiūri į pakrypusias linijas, jos žiūrimosios zonos neuronai yra daug aktyvesni nei tada, kai ji mato vertikalias linijas. Ankstesnių tyrimų metu buvo pavykę nufotografuoti tik keletą tuo pačiu metu aktyvių ląstelių, o ne smegenų sritį.
Žinoma, kad skirtingos smegenų sritys yra atsakingos už skirtingą nervinę veiklą. Pavyzdžiui, už regėjimą - vienos, už klausą, kalbą, rašybą, emocijas - kitos. Gali būti, jog naujoji technika, nustatanti aktyvias nervinio audinio sritis, gali padėti sudaryti daug tikslesnį smegenų žemėapį.