Aibė naujų vaizdų iš Plutono rodo krateriais nusėtas vakarines lygumas ir grėsmingus kalnus neįtikėtinu raiškumu. Dėmėmis nusėtoje nuotraukoje matyti Plutono vakarų regionas, pro kurį praskrido zondas „New Horizons“, rašo gizmodo.com.
Daugiau nei pusė „New Horizons“ surinktų duomenų dar tik pasieks Žemę ateityje, tačiau iki šiol mus pasiekusi informacija jau radikaliai keičia supratimą apie šį pasaulį.
Jau rasta įrodymų apie ledo aktyvumą, kuris, panašu, tęsiasi ir dabar. Taip pat rasti ir erozijos paveikti slėniai, labai panašūs į esančius Žemėje, kartu su potencialiais kriovulkanais.
Anksčiau šį mėnesį NASA paviešino „giliausių Plutono vaizdų“ mozaiką. Nuotraukos padarytos beveik infraraudonųjų spindulių spektre, o raudona ir mėlyna spalvos buvo įdėtos į originalų vaizdą. Kiekviename pikselyje yra maždaug 77–85 metrai nykštukinės planetos paviršiaus.
„New Horizons“ atsiųsti duomenys taip pat parodė, kad regionas, neformaliai vadinamas Sputniko lyguma – 620 mylių pločio baseinas, kuris sudaro Plutono „širdį“, yra sudarytas iš gilesnių kieto azoto sluoksnių ir kito egzotinio ledo.
Taip pat manoma, kad ledinį aktyvumą regione sukelia garuojantis azotas, kuris vėliau kondensuojasi aukštutiniame reljefe prieš nutekėdamas atgal į baseiną.