„Įprasta“ medžiaga, iš kurios sudaryta viskas, ką mes matome aplink, iš tiesų sudaro tik apie penkis procentus visos Visatos. Likusi Visatos dalis yra sudaryta iš vadinamosios „tamsiosios materijos“.
Kelis pastaruosius dešimtmečius šios „įprastos“ medžiagos analizė buvo ganėtinai kebli bei apgaubta nežinomybės. Tačiau dabar Šveicarijos mokslininkai žengė pirmuosius žingsnius aptikdami tiesioginius „kosminio tinklo“, gaubiančio mūsų galaktikas, įrodymus.
Minėtojo kosminio tinklo gijos yra sudarytos iš dujų, kurių temperatūra svyruoja tarp 100 tūkstančių ir 10 milijonų laipsnių pagal Celsijų. Ekspertų tvirtinimu, šios kosminio tinklo gijų struktūros padeda užpildyti „trūkstamas“ įprastinės medžiagos, kurią mes matome, spragas.
Tyrimai padėjo apskaičiuoti, jog maždaug 95 procentai Visatos iš tiesų yra sudaryta iš „tamsiosios medžiagos“ ir „tamsiosios energijos“ mišinio.
Apie šią kombinaciją mokslininkai jau svarstė ir seniau, tačiau iki šiol pavyko atlikti spėjimus tik remiantis egzistuojančia gravitacine jėga, bet pačios medžiagos niekada neteko matyti. Beje, mokslininkams taip pat buvo daugiau mažiau žinoma, jog trūksta maždaug pusės „įprastos“ materijos kiekio.
Dabar mokslininkų komandai iš Ženevos universiteto pavyko atrasti, jog šie „dingę materijos kiekiai“ – subatominės dalelės, sudarytos iš trijų kvarkų, – gali būti aptikti stebint rentgeno spinduliuotės apraiškas galaktikos spiečiuje.
Vieną iš tokių atvejų mokslininkai stebėjo dar kitaip vadinamame galaktikų spiečiuje Abelis 2744. Tirdami šį regioną mokslininkai išsiaiškino, jog didžioji dalis „įprastos materijos“ iš tiesų yra pavirtusi į minėtas karštas dujas, formuojančias tarpgalaktines gijas. Neabejojama, jog toks reiškinys galioja ne tik Abelyje 2744, tačiau ir visoje Visatoje.
Tai iš tiesų mūsų Visata yra sudaryta ne tik iš „juodo“ ir „balto“. „Juodą“ sudaro tamsioji materija bei tamsioji energija, o „baltą“ – „įprasta“ materija bei karštos tarpgalaktinės dujos.