75 darbuotojus turinti bendrovė „InVisage Technologies“ jau nuo 2006 metų bando sukurti vaizdo jutiklį naudodami kvantinių taškų technologiją. Per pastaruosius devynerius metus kūrėjai pritraukė apie 120 mln. JAV dolerių investicijų iš rėmėjų, tarp kurių yra gerai žinomi rizikos kapitalo fondai „Nokia Growth Partners“ ir „Intel Capital“. Dabar „InVisage Technologies“ pagaliau pranešė sukūrusi pirmuosius 13 MP raiškos „Quantum13“ jutiklių pavyzdžius ir patikino, jog iki metų pabaigos bus pasirengę pradėti vykdyti komercinius užsakymus. Pažymėtina, kad kvantinių taškų jutiklių gamybai gali būti naudojama ta pati įranga kaip ir įprastinių CMOS matricų atveju.
Naujojo tipo jutiklių jautrus elementas yra polimerinė 0,5 mikronų storio plėvelė su metalų chalkogenidų dalelėmis, kurios sugeria labai platų šviesos spektrą ir kamerai suteikia didesnį dinaminį diapazoną. Kadangi šis sluoksnis yra negiliai, jutiklis gali priimti dideliu kampu į jį patenkantį spindulių srautą. Naujosios technologijas autoriai nurodo iki 100 proc. absorbcijos lygį, tuo tarpu įprastuose CMOS jutikliuose šis rodiklis siekia vos 60 proc., nepaisant to, kad pastarieji yra didesnių matmenų.
Kitas svarbus kvantinė matricos privalumas yra aštuonis kartus padidintas suveikimo laikas, kuris leidžia užfiksuoti vaizdą be iškraipymų, kurie atsiranda pakitus kadrui dėl įprastinių CMOS jutiklių laipsniško informacijos nuskaitymo.
Pasak gandų, „InVisage Technologies“ išradimu jau domisi nemažai mobiliųjų prietaisų gamintojų, įskaitant korporaciją „Sony“, kuri pati gamina išmaniųjų telefonų foto modulius.