2005 metų kovo mėnesį Amerikos nacionalinė mokslų akademija (National Academy of Sciences) planuoja pristatyti rekomendacijas dėl chimerų kūrimo eksperimentų etiškumo, praneša National Geographic.
Chimera - tai mutantas, sudarytas iš žmogaus ir gyvūnų ląstelių, audinių ar organų. Šiuo metu JAV nėra įstatymų, apribojančių jų kūrimo eksperimentus. O tokių eksperimentų skaičius vis auga.
Stenfordo universiteto Kamieninių ląstelių instituto (Stem Cell Biology Institute) profesorius Irvingas Vaismanas (Irving Weissman) siekia artimiausiu metu atlikti eksperimentą, kurio metu bus sukurta pelė, turinti žmogaus smegenis. Mokslininkas planuoja implantuoti žmogaus neuronus į graužiko embriono smegenis. Prieš gimstant embrionas bus užmuštas. Atlikęs skrodimą Vaismanas tikisi sužinoti, ar susiformavo žmogaus smegenų architektūra. Jei taip atsitiks, jis ieškos „pažinimo galimybių“, būdingų žmonėms, pėdsakų.
Kalifornijos profesorius tvirtina, kad jo eksperimentas leis geriau suprasti smegenų darbo mechanizmą ir tai bus naudinga kovojant su daugybe ligų. Anksčiau mokslininkui pavyko sukurti peles, kurios turėjo maždaug vieną procentą žmogaus smegenų.
Kitas eksperimentas, sulaukiantis įvairios Amerikos akademikų reakcijos - žmogaus, kurį pagimdys pelės, sukūrimas. Tam planuojama genetiškai modifikuoti graužikus, kad jie gamintų žmogiškas gametas (spermą ir kiaušialąstes), iš kurių ir bus išaugintas žmogiškas embrionas. Kas ir kada atliks šį eksperimentą, National Geographic nepraneša.
Pirmuosius hibridinius embrionus 2003 metais sukūrė Kinijos mokslininkai iš Šanchajaus medicinos universiteto (Shanghai Second Medical University). Jiems pavyko sujungti žmogaus odos ląsteles su triušių kiaušialąstėmis. Daugiau nei šimtas embrionų kelias dienas vystėsi laboratorijos indeliuose, o po to buvo sunaikinti, kad iš jų būtų galima gauti kamienines ląsteles.