Keisti ryškūs šviesuliai nykštukinėje Cereros planetoje tapo bene viena iš didžiausių pastarojo meto mįslių, patraukusių astronomų dėmesį. Nors NASA zondui „Dawn“ pavyko iš arčiau užfiksuoti paslaptingus šviesulius, jų paslaptis vis dar neįminta.
Paskutinieji Cereros kadrai buvo padaryti maždaug 1500 kilometrų nuo nykštukinės planetos paviršiaus. Kadruose yra užfiksuotas ir vienas iš kraterių. Pasak NASA mokslininkų, kai kuriose vietose šio kraterio šlaitai yra beveik visiškai statmeni, o jų aukštis siekia daugiau nei 1,5 kilometro.
Tačiau labiausiai mokslininkus glumina šio kraterio viduje esantis švytintis plotas. Neabejojama, jog šių „Cereros žiburių“ paslaptis bus įminta, tačiau tam būtina surinkti dar daugiau duomenų. Dėl šios priežasties „Dawn“ zondas renka geologinius bei cheminius mėginius, kurie turėtų padėti atskleisti Cereros paslaptį.
Pagal pirminę versiją, paslaptingieji šviesuliai – tai ledo ir druskos mišinys. Jei tai tiesa, vis dar išlieka klausimas, kas pradeda šį mišinį taip ryškiai švytėti.