Šiuolaikiniai veido atpažinimo algoritmai yra tokie geri, kad jau rado savo vietą socialiniuose tinkluose, parduotuvėse ir net bažnyčiose. „Facebook“ dirbtinio intelekto skyriaus vadovas Yannas LeCunas norėjo pamatyti ar jie galėtų būti pritaikyti žmonių identifikavimui tais atvejais, kai veidas nėra aiškus arba nematomas.
„Yra daug požymių, kuriuos mes naudojame. Žmonės turi daug tik jiems būdingų savybių, net jei pažvelgti į juos iš nugaros, – sako LeCunas. – Pavyzdžiui, Marką Zuckerbergą galite atpažinti labai lengvai, nes jis visada vilki pilkus marškinėlius.“
Kaip ir žmogus, dirbtinis intelektas dabar gali atpažinti asmenį pagal kitus požymius: plaukus, figūrą, laikyseną, drabužius ir t. t.
Naujo algoritmo tikslumas yra 83 %. Šis skaičius buvo gautas po 40 tūkst. nuotraukų apdorojimo. Dalyje iš jų žmonių veido dalis buvo aiškiai matoma, kai kuriose veidas buvo paslėptas, o dalis žmonių stovėjo nugara į objektyvą. Keturiuose iš penkių atvejų algoritmas sugebėjo teisingai identifikuoti asmenį nuotraukoje tik pagal netiesioginius požymius, neanalizuodamas jo veido.