Japonijos Akishima laboratorijos mokslininkai sukūrė įrenginį, kuris, panaudodamas bangas vandens paviršiuje, atkuria raides ir vaizdus.
Įrenginys sudarytas iš 50 bangų generatorių (vibracijos skleidėjų), išdėstytų ratu aplink 1,6 metro diametro ir 30 centimetrų gylio cilindrinį rezervuarą. Generatoriai juda aukštyn-žemyn, jų generuojamos bangos persidengia viena ant kitos ir susidaro daugybė stovinčių vietoje apvalių bangų, kurios ir atstoja vieną vaizdo elementą. Kiekvieno tokio „taškelio“ diametras 10 centimetrų, o aukštis 4 centimetrai.
Tokiu būdu, įrenginys gali pademonstruoti visą lotynišką abėcėlę ir kelis nesudėtingus hieroglifus. Kiekviena raidė arba paveikslėlis vandens paviršiuje išlieka gana neilgą laiką, tačiau simbolius galima atkurti kas 3 sekundės.
Akishima laboratorijoje panašūs įrenginiai buvo kuriami ir seniau, tačiau kildavo sunkumų su tiesiomis linijomis (pavyzdžiui, kaip raidėje „K“). Be to, duomenų suvedimas kiekvienai raidei trukdavo iki 15 minučių.
Dabar patobulinti algoritmai, pagrįsti Beselio funkcijomis, išsprendė tiesių linijų problemą ir sumažino duomenų įvedimo laiką iki 15-30 sekundžių.
Mokslininkai tikisi, jog ši technologija bus pritaikyta pramogų industrijoje. Jie mano, jog jau greitai „bangų ekranus“, suderintus su garsu, apšvietimu ir fontanais, bus galima pamatyti parkuose bei viešbučiuose.