Akumuliatoriai ir toliau išlieka viena didžiausių mobilių elektronikos įrenginių problemų, tuo tarpu mokslininkai iš viso pasaulio ieško būdų, kad baterijos taptų talpesniu, kompaktiškesniu, o kartu ir saugesniu komponentu.
Apie savo indėlį šioje srityje pranešė mokslininkai iš Mičigano universiteto (JAV), sukūrę specialias kevlaro membranas, galinčias izoliuoti elektrodus ličio jonų akumuliatoriuose, tačiau netrukdančias laisvai judėti jonams, taigi ir susidaryti elektros srovei.
Naują metodiką pasiūlę mokslininkai mano, kad ypač plonų (jų storis sudaro vos keletą nanometrų) kevlaro membranų naudojimas akumuliatoriuose leis ne tik sumažinti baterijų storį, tačiau ir pagerinti situaciją su jų saugiu naudojimu.
Tai leis pasiekti iš karto keletą tikslų. Plonos baterijos pasitarnaus tokiuose mobiliuose įrenginiuose, kaip išmanieji telefonai ar „išmanieji“ laikrodžiai, akiniai bei kita dėvima elektronika, tuo tarpu antrasis aspektas užtikrins, kad baterija turėtų mažiau šansų užsidegti ar net sprogti.
Mokslininkai jau įkūrė firmą „Elegus Technologies“, kuri užsiims masine baterijų su kevlaro membranomis gamyba. Tikimasi, kad pirmieji serijiniai naujos kartos baterijų egzemplioriai pasirodys 2016 m. IV ketvirtyje.