Jutiklinės lietimo technologijos per pastaruosius kelerius metus sparčiai patobulėjo, ir jau plačiai naudojamos pramogoms, mokymams, medicininei reabilitacijai ir kitose srityse.
Bristolio universiteto mokslininkai žengė dar vieną žingsnį, pademonstravę trimačių formų ore kūrimo ultragarsu metodą. Šias formas galima pamatyti ir pajusti.
Prietaisas virš savęs fokusuoja ultragarso bangas, ir ore susiformuoja skirtingo tankio sritys, kurios atrodo kaip ore kabantis trimatis objektas, kurį galima paliesti ir pajusti.
Prietaiso veikimą mokslininkai vaizdžiai pademonstravo, jo kuriamas ultragarso bangas nukreipę į indą su plonu aliejaus sluoksniu – taip aliejaus paviršiuje pasimato trimačio objekto pjūviai.
Jau svarstoma, kur šią technologiją būtų galima panaudoti. Ji galėtų padėti gydytojams tirti kompiuterinės tomografijos rezultatus, pavyzdžiui, ultragarsu sukurti organų vaizdą ore ir lytėjimu pajusti auglį.
Arba sukurti tarsi sluoksnį, kurį būtų galima „uždėti“ ant trimačių virtualios realybės vaizdų – tuomet jį bus galima ne tik matyti, bet ir paliesti, sukuriant dar tikresnį virtualų pasaulį. Būtų galima sukurti ir liečiamas hologramas, paliesti skulptūras ir kitus meno kūrinius, o patobulinus technologiją, galbūt net pajusti medžiagų skirtumus.