Mokslininkai jau daug metų mėgina sukurti robotus, kurie padėtų gydyti įvairias ligas, pernešdami vaistus kraujyje, tačiau iki šiol tai dar atrodė toli nuo realybės. Kuriant mikro robotus, didelis iššūkis mokslininkams yra surasti priemones, kuriomis jie būtų varomi, kadangi sukurti tokį mažą variklį yra labai sudėtinga.
Vokietijos mokslininkai sukūrė ypatingai mažus robotus, kuriems nereikia jokių baterijų ar variklio. Jų dizainas panašus į šukutes (angl. scallop) – tai moliuskų šeimos atstovai, judantys atidarydami ir uždarydami savo kriaukles. Būtent tokiu būdu skystyje juda ir naujasis robotas, kuris susideda iš dviejų „kriauklių“, sujungtų plona ašimi. Kiekvienoje „kriauklėje“ įmontuojami mikro magnetai. Šie robotai valdomi išoriniu magnetiniu šaltiniu, kuris leidžia kontroliuoti roboto atšakų atidarymą ir uždarymą bei judesių greitį. Didelis dizaino privalumas yra tas, kad robotai gali būti atspausdinti naudojant 3D spausdintuvą.
Yra dvi pagrindinės priežastys, kurių dėka naujasis mikro robotas galėtų judėti žmogaus organizme. Visų pirma, robotas yra nepaprastai mažas (bandomieji modeliai buvo 800 mikronų pločio ir 300 mikronų storumo), kadangi jis neturi jokio motoro. Kita priežastis yra ta, kad šie robotai veikia tik neniutoniniuose skysčiuose (angl. non-Newtonian fluids), kurių klampumas keičiasi (jie gali suskystėti arba sutirštėti), priklausomai nuo spaudimo stiprumo. Dauguma skysčių, esančių žmogaus organizme ir yra neniutoniniai: kraujas, sąnarių skysčiai, seilės ir kita. Taigi toks robotas gali lengvai keliauti žmogaus kraujagyslėse, akių obuoliuose, ar bet kur, kur yra skysčių. Iki šiol nebuvo išrastas robotas, kuris galėtų judėti neniutoniniuose skysčiuose
Mokslininkai, sukūrę šį robotą, mano, jog tokie mikro robotai gali būti varomi naudojant ne tik magnetus, bet ir karštį, šviesą, elektrą, ar netgi išnaudojant žmogaus organizme vykstančias chemines reakcijas.
Patys išradėjai sako, kad jų sukurtas mikro robotas neturi specialios funkcijos – tai labiau bendra schema mikro robotų kūrimui. Tačiau ši inovacija gali nepaprastai patobulinti ateities mediciną. Robotai gali būti naudojami perduodant organizmui trūkstamas medžiagas, pernešant vaistus ar net naikinant auglius.