Specialistai, užsiimantys Huygens atsiųstų duomenų iššifravimu tvirtina, kad egzistuoja šansas, kad Titane egzistuoja šiuolaikinė gyvybė.
Metanas vaidina didžiulį vaidmenį medžiagų apykaitoje Titane. Metano debesys ir rūkai, metano upės ir ežerai nusako orą ir geologiją. Tačiau ultravioletiniai spinduliai sunaikintų visą metaną palydove tik per 10 milijonų metų, jei nebūtų metano pasipildymo šaltinio. Tai gali būti įvairūs geologiniai procesai, kurie gerai dera su Titano modeliu. Ir visgi, „Mes negalime pasakyti, kad visai nėra šanso gyvybei“, - pareiškė vienas Huygens misijos mokslininkų daktaras Francois Raulin. Esmė tame, kad kompiuteriniai modeliai nuspėja didelio vandeningo okeano buvimą Titane, paslėpto 300 km gylyje po palydovo paviršiumi. Šis vandenynas hipotetiškai susideda iš skysto vandens su 15% amiako. Jo temperatūra – apie minus 80 laipsnių pagal Celsijų. Jei bakterijos gaminančios metalą, užėmė šią „ekologinę nišą“, mokslininkai galės jas pastebėti pagal vandenilio izotopų (vandenilis-12 ir vandenilis-13) santykį cheminėje planetos sudėtyje.
Esmė tame, kad medžiagos, pagamintos biologinių ir nebiologinių procesų, turi skirtingą šių izotopų santykį. Toks skaičiavimas gali būti ir bus atliktas pagal duomenis, atsiųstus iš zondo.