Bendromis mokslininkų ir menininkų pastangomis buvo sukurtas specialus kostiumas, kuris leidžia žmogui prisijungti prie tiltų ir pastatų vibracijų, kad visa tai būtų paversta garsais, su kuriais būtų galima žaisti tarsi su elektronine arfa. Apie naujovę praneša leidinys „New Scientist“.
Bandomąjį kostiumo modelį sukūrė menininkė Di Mainstone ir jo kolegos iš Londono universitetinio koledžo (D. Britanija). Jame panaudoti išvyniojami šunų pavadėliai. Jie prisegami prie drabužių, o žmogus gali jais „skambinti“ (arba jie patys vibruoja).
Vėliau kostiumas buvo papildytas davikliais, kurie trosų judėjimą konvertuoja į garsus. Modernus sprendimas jau išbandytas ant Niujorko Bruklino tilto: pavadėliai šiuo atveju buvo pririšti prie laikančiųjų trosų.
Di Mainstone teigia, kad dabar jis stengiasi savo projektuose nesinaudoti žmonėmis, susikoncentravo išskirtinai ties architektūrinių objektų muzika.
Štai viename iš Londono traukinių depų ant nešančiųjų pastato konstrukcijų patalpinti plaktukai (panašūs į tuos, kurie naudojami fortepijonuose), kurie renka „garsus“. Vėliau menininkė planuoja pasiklausyti Bristolyje esančio Kliftono tilto „muzikos“, taip pat palyginti, ar smarkiai skiriasi jo dvylikos trosų skleidžiami garsai.
Jos teigimu, pagrindiniu instrumentu „tiltų garsų pasaulyje“ taps inžineriniai vibracijų davikliai. Tiltai – tai, iš esmės, gigantiškos arfos, mano Di Mainstone, kalbėdama apie savo požiūrį į šias architektūrines konstrukcijas.