Ar pajutote, kad artėjant naujojo „iPhone“ pristatymo datai, jūsų „iPhone“ išmanusis ėmė veikti lėčiau? Jei taip, ne tik jūs turite nusiskundimų – paieškos sistema „Google“ gauna vis daugiau užklausų apie „iPhone“ sulėtėjimą“ („iPhone“ slow“).
Harvardo universiteto ekonomikos profesorius Sendhilas Mullainathanas „The New York Times“ pateikė „Google Trends“ duomenis apie užklausas ir iškėlė prielaidą, kad telefonai gali lėtėti dėl tyčinio, iš anksto gerai apgalvoto „Apple“ veiksmo, siekiant paskatinti vartotojus pirkti naujus „iPhone“.
Teoriškai kiekviena bendrovė, kuri gamina programinę įrangą ar sudėtingus elektronikos įrenginius, gali specialiai pagaminti trumpiau veikiančių įrenginių seriją. Apie tai byloja dar 1924–1939-ųjų metų „Phoebus“ kartelis tarp didžiųjų technikos bendrovių. Jos buvo kaltinamos dvidešimt metų elektros lempučių gamyboje nediegusios technologinių naujovių, kad elektros lemputės veiktų kuo trumpiau ir būtų perkamos dažniau.
Tačiau, kaip pažymi „The Telegraph“, šiuo atveju toks scenarijus menkai tikėtinas. Išmanieji ir planšetės susiduria su tokiomis pat problemomis, kaip asmeniniai ir nešiojamieji kompiuteriai. Kuo ilgiau jie veikia, tuo daugiau skaitmeninių nuolaužų ir liekanų surenka jų įranga.
Įvairios užsilikusios bylos ir sudėtingos programos gali greitai sukelti problemų, sustabdydamos įrenginio procesoriaus darbą ir sulėtindamos jo veiklą. Tuo tarpu poreikis apdorojimo įrangos prietaisams, kurį kelia vis naujesnė programinė įranga, skatina sistemų ir technikos pažangą ir leidžia sukurti vis tobulesnius technologinius sprendimus.
Pavyzdžiui, dabartinė „Facebook“ programėlės versija reikalauja gerokai įmantresnės kompiuterinės įrangos nei pirminė jos versija. Lygiai tą patį galima pasakyti apie „Twitter“, „Safari“, el. pašto ir kitas programas.
Kai programinė įranga atnaujinama, ji gali lėčiau veikti su senesne kompiuterine įranga, tačiau kuris laikas niekas šito nepastebi, kol kas nors apie tai neprabyla viešai. Tik tuomet ir pasimato daugiausiai trūkumų.
Be to, „Apple“ išsiskiria tuo, kad prieš išleisdama naująjį „iPhone“ atnaujina ir programinę įrangą. Kai vartotojai parsisiunčia programinės įrangos atnaujinimą, programinė įranga daugiau reikalauja ir iš kompiuterinės.