Perteklinis asmeninės informacijos skleidimas ir didžiulis aktyvumas socialiniame tinkle „Facebook“ dažnai yra ženklas, jog žmogus atsitraukęs nuo kompiuterio yra vienišas arba gniuždomas depresijos.
Tokią išvadą skelbia Charleso Sturto universitetas (Australija) mokslininkai, nustatę, jog daugiau nei 79 proc. vartotojų, kurie save apibūdina kaip „vienišus“, socialiniame tinkle atskleidžia daugiau informacijos apie save, savo mėgiamą muziką, knygas bei filmus nei mažiau negu 65 proc. kitų vartotojų.
Beveik 98 proc. vienišiais save apibūdinantys socialinio tinklo naudotojų savo „asmeninių santykių būseną“per „Facebook“ skleidžia viešai, šios informacijos neriboja vien draugams.
Tyrimo organizatoriai tai pat atskleidžia, jog tai, kad žmonės „Facebook“ sienoje atskleidžia savo pažiūras, dalinasi juos pasiekusia informacija ir „laikina“ daug įvairių dalykų, gali būti emocinio streso realiame gyvenime ženklas.
Universiteto Kompiuterių mokslo ir matematikos mokyklos profesorius adjunktas Yeslamas Al-Saggafas ir lektorė Sharon Neilson nustatė, kad „feisbuko depresija“ yra realiai egzistuojantis reiškinys ir kad neretai aktyvumas socialiniuose tinkluose žmonėms sukelia vienišumo, socialinio spaudimo „kažką įrodyti“ kitiems internautams jausmą.
„Atsivėrimo „Facebook“ tinkle“ tyrimas nustatė, kad asmeninių santykių būsena, asmeninė informacija ir adresai paprastai nebūna viešinami asmenų, kurie realiuose santykiuose nesijaučia atsiriboję.
„Natūralu, kad žmonės, jaučiantys vienatvę atskleidžia tokią informaciją. Jie nori kitiems žmonėms palengvinti galimybę su jais susisiekti, o toks kontaktas padėtų įveikti vienatvės jausmą“, – sakė Y. Al-Saggafas.
Jau ne vienu moksliniu tyrimu įrodyta, jog perdėta priklausomybė nuo socialinių tinklų kenkia asmens fizinei ir emocinei sveikatai. Vienas iš šių tyrimų yra atliktas Amerikos pediatrijos akademijos.