Kalifornijos Jeilio universiteto mokslininkai, dirbdami kartu su „Facebook“, nustatė, kad žmogaus nuotaikos per socialinius tinklus gali sklisti kaip virusas. Tai jie įrodė išanalizavę tūkstančių vartotojų duomenis, skelbtus „Fcebook“ lietingomis dienomis.
Jie išsiaiškino, kad vienam žmogui skelbiant liūdnas žinias lietingomis dienomis, vidutiniškai jo nuotaika „užsikrečia“ dar du draugai.
„Tai, kaip žmonės jaučiasi viename pasaulio kampe, gali pasklisti į kitas pasaulio dalis dar tą pačią dieną“, – tyrimo autoriai rašo žurnale „Plos One“. Jie taip pat mano, kad internetas gali svariai prisidėti prie bendrų nuotaikų formavimo pasaulyje.
Mokslininkai iki šiol žinojo, kad emocijos gali būti perduodamos bendraujant akis į akį. Tyrimu norėta sužinoti, kiek žmones veikia internetu skleidžiamos emocijos. Tyrėjai, kurių dalis atliekant apklausą buvo „Facebook“ darbuotojai, analizavo milijardus duomenų, viešintų vartotojų paskyrose nuo 2009 m. sausio iki 2012 m. kovo.
Tam, kad įsitikintų, ar emocijos gali būti perduodamos internetu, jie stebėjo žmonių „Facebook“ skelbtus pranešimus ir būsenų atnaujinimus lietingomis dienomis. Tyrėjai nustatė, kad negatyvios naujienos „Facebook“ tinkle padidėjo 1,16 proc., o pozityvių būsenų atnaujinimų sumažėjo 1,19 procento.
Tuomet jie analizavo šių žmonių draugų pranešimus internete, kurie gyveno nelietingose vietose. Rezultatas – kiekvienas pranešimas sugeneruodavo 1,29 karto daugiau negatyvių pranešimų nei lietaus nepaveiktų draugų.
Dar įdomiau tai, kad kiekvienas geras pranešimas turėjo dar didesnį teigiamą poveikį – jeigu vartotojas išspausdindavo linksmą žinią, vidutiniškai jo draugai sugeneruodavo 1,75 karto daugiau laimingų pranešimų.