Neįprastą atradimą užfiksavo Rusijos biologai. Jautrūs gyvūnų plaukeliai (vibrisos) – tai keičiantys savo pavidalą receptoriai. Jos iš esmės skiriasi nuo plaukų savo mikrostruktūra ir atlieka taktilinę, o ne šilumos izoliavimo funkciją kaip įprasti plaukai. Tokią išvadą padarė biologinių mokslų daktarė O.F. Černova, viena iš žymiausių Rusijos specialistų Severcovo vardo ekologijos ir evoliucijos problemų institute.
Dėl šalutinių raumenų susitraukimų vibrisos juda, o tuo tarpu likęs kailis pakelia lygias raumenų ląsteles. Nusitrynusias vibrisas keičia kitos pagal poreikį, nepriklausomai nuo bendro plaukuotumo. Vibrisos yra gerai aprūpinamos krauju, jas siekia pagrindinio nervo atšakos, jos netgi dalyvauja sensorinių smegenų ruožų formavimesi, juose kiekviena vibrisa turi savo vietą kaip jutimo organas.
Mokslininkai mano, kad šiuolaikinių žinduolių protėvius vibrisos padengė anksčiau, nei įprastas kailis. Sterblinių vibrisos išsidėsčiusios ant snukio ir galūnių. Tai yra susiję su jų senoviniu gyvenimo būdu. O placentinių žinduolių vibrisos yra išsidėsčiusios įvairiai, priklausomai nuo egzistavimo sąlygų. Kai kurios žinduolių rūšys savo raidos procese prarado kailį, bet vibrisos išliko. Tik echidnos, ančiasnapiai, skruzdėdos ir sterblinis kurmis neturi tokio jutimų organo.