Socialinio tinko „Facebook“ analitikai labai sunerimo sužinoję, kad jų darbovietė po trejų metų bus praradusi net 80 proc. savo klientų, todėl, taikydami metodus, kurie patikimi ne mažiau, nei „Facebook“ žlugimą pranašaujančių mokslininkų, atliko savo tyrimą ir nustatė: 2018 metais stojančiųjų į Prinstono universitetą kiekis bus sumažėjęs perpus, o 2021 metais šis elitinis JAV universitetas apskritai liks be studentų.
„Remdamiesi savo patikima moksline analize teigiame, kad ateities kartos galės tik įsivaizduoti, kaip kadaise atrodė ir veikė ši institucija, iš kurios liko tik griuvėsiai“, – ketvirtadienį paskelbė „Facebook“ duomenų analitikai Mike'as Develinas, Lada Adamic ir Seanas Tayloras.
Žinoma, tokia mokslo bendruomenei susirūpinimą kelti galinti išvada neturi jokio mokslinio pagrindo, ir „Facebook“ to neneigia. Bet, pasak bendrovės atstovų, jų tyrimas yra šmaikštus atsakymas neseniai žiniasklaidoje daug triukšmo sukėlusiam Prinstono universiteto doktorantų tyrimui, kuris, remiantis panašia metodologija, sugebėjo pateikti išvadą, jog „Facebook“ iki 2017 metų neteks 80 proc. vartotojų.
Socialinio tinklo atstovai galėjo tiesiog surengti spaudos konferenciją ir paskelbti, kad Prinstono universiteto mokslininkai savo išvadas grindžia netinkamais metodais, bet argi kas nors tokiu atveju „Facebook“ patikėtų? Tikriausiai ne – juk daug įdomiau skleisti žinią, kad tai yra jau merdėjanti interneto paslauga, kurios laukia neišvengiama pragaištis.
Taigi, „Facebook“ ėmėsi kur kas rinkamesnio žingsnio – diskredituoti mokslininkų išvadas savo nerimtu moksliniu darbu, kuriame taikoma „ta pati patikima metodologija“, kurią panaudojo Prinstono universiteto doktorantai.
Tiesa, kol kas negalime tvirtai pasakyti, ar bent kuris iš šių tyrimų pasiteisins, ar tikrai paaugliai bendravimui pasirinks kitas interneto terpes, o studentai – kitus universitetus, tačiau Marko Zuckerbergo vadovaujamą bendrovę galima pagirti už sugebėjimą šmaikščiai atšauti savo kritikams.
Beje, „Facebook“ analitikams kur kas daugiau už Prinstono universiteto likimą parūpo rimtesnė problema – tuo pačiu metodu išanalizavus duomenis, pateikiamus „Google Trends“ (t. y., visais tais pačiais įrankiais, kuriais remiantis parengta „Facebook“ nepalanki prognozė), nustatyta, jog iki 2060 metų mūsų planetoje baigsis visas oras.