Socialinio tinklo „Facebook“ augimas netrukus liausis, tarsi infekcinė liga, kuri sparčiai plinta, o paskui staiga išblėsta, tikina Prinstono universiteto mokslininkai, kurie socialinių tinklų gyvenimo ciklus suderino su ligų ciklų modeliais.
Prinstono universiteto (JAV) Mechanikos ir aviacijos inžinerijos fakulteto mokslininkai tikina, jog ligų modeliai yra tinkamas pagrindas tyrinėti socialinių tinklų populiarumo didėjimą ir vėliau vykstantį masinį vartotojų bėgimą iš jų. Tiesa, tyrimas, kol kas publikuotas tik „ArXiv“ duomenų bazėje nėra recenzuotas, rašo time.com.
Mokslininkai, tradicinius ligos modelius modifikavę taip, kad laikomasi prielaidos, jog „infekuotieji“ (t. y., „Facebook“ vartotojai) išgyja nuo kontakto su neužsikrėtusiais visuomenės nariais, prognozuoja, kad „Facebook“ laukia staigus populiarumo mažėjimas, todėl tarp 2015 ir 2017 metų šis socialinis tinklas neteks net 80 proc. dabartinių savo vartotojų.
Jei šis modelis yra teisingas, tuomet „Facebook“ vartotojai susidomėjimą socialiniu tinklu praras dėl to, kad jų draugai šiuo tinklu nesidomi. „Įrodyta, kad idėjos tarp žmonių plinta kaip ligos, kol galų gale išnyksta. Idėjų plitimas yra sėkmingai aprašytas taikant epidemiologinius modelius“, – rašo mokslininkai.