Amerikiečių astronomė Margaret Tjornbul sudarė sąrašą žvaigždžių, apie kurias gali suktis planetos, kur, galbūt, egzistuoja protinga gyvybė. Atrenkant žvaigždes nulėmė tokie faktoriai, kaip žvaigždės amžius ir geležies sudėtis jos dujų apvalkale.
Iš pradžių daktarės Tjornbul sąraše buvo 17000 žvaigždžių sistemų, iš kurių ji atrinko tas, kurios labiausiai atitinka jos iškeltus kriterijus. Pirmąja kandidate tapo beta CVn, saulės tipo žvaigždė, kuri yra 26 šviesmečių atstumu nuo Žemės.
Astronomės teigimu, mokslininkai neturi galimybės patikrinti kiekvieno šviesulio, todėl vienu iš atrankos kriterijų turi tapti tam tikri objektai, panašūs į Saulę. Sąraše yra žvaigždžių, kurių amžius trys milijardai metų ir daugiau. Per tą laiką apie jas gali susiformuoti planetos, ir jose gali išsivystyti protinga gyvybė. Antruoju atrankos kriterijumi tapo geležis jos dujų apvalkale. Jei žvaigždžių atmosferoje nepakanka geležies, maža tikimybė, kad apie ją susiformuos planetų sistemos. Iš sąrašo taip pat buvo išbraukti objektai, kurių masė 1,5 karto viršija Saulės masę, nes tokių šviesulių amžius nepakankamai didelis, kad jose atsirastų „gyvenamoji zona“, kur vanduo egzistuoja tirštu pavidalu. Paskutiniu kriterijumi tapo žvaigždės partnerio nebuvimas. Žvaigždės partneriai neskatina protingos gyvybės užgimimo sąlygų.